GRATULUJEMY! Mistrzynie Częstochowy

20 lutego 2024 roku zawodniczki z klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie, w finale rozgrywek koszykówki dla dziewcząt młodszych szkół podstawowych, wywalczyły tytuł mistrzyń Częstochowy.

Droga do sukcesu naznaczona była ciężką pracą. Dziewczęta z klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej nr  13 po zdobyciu III miejsca w klasie 4, II miejsca w klasie 5, w tym roku, w klasie 6, zdobyły I miejsce. Pokonały Szkołę Podstawową nr 7 – 43:3 oraz Szkołę Podstawową nr 21 – 17 :11.
Po ostatnim gwizdku sędziego w meczu finałowym radość była ogromna. Były łzy szczęścia i okrzyki radości. Wszystkie uczennice ucieszyły się, że w końcu wytężona praca na lekcjach i determinacja sportowa przyniosły spektakularny sukces.