10 kwietnia. Pamiętamy!


12 lat temu, 10 kwietnia 2010 roku, w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęli wszyscy członkowie polskiej delegacji i załogi zmierzającej na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Śmierć poniosło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria. Upamiętniając 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej wicewojewoda śląski Robert Magdziarz złożył wieńce i zapalił znicze w częstochowskich miejscach pamięci narodowej.

Na Cmentarzu Kule w Częstochowie wicewojewoda śląski Robert Magdziarz w imieniu: Prezydenta RP Andrzej Duda, Marszałek Sejmu Elżbiety Witek i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego złożył wieńce i zapalił znicze na grobie śp. Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich, który 10 kwietnia 2010 r. zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Wicewojewoda udał się również na Plac Katyński, aby we własnym imieniu złożyć kwiaty i zapalić znicze pod tablicami upamiętniającymi ofiary zbrodni katyńskiej i poległych 10 kwietnia nad Smoleńskiem, a także zapalić znicze przy tablicach upamiętniających śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i śp. Prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *