PIŁKA NOŻNA / RAKÓW/ Porażka w strugach ulewnego deszczu

W swoim inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, drużyna Rakowa przegrała na GIEKSA Arena w Bełchatowie z Mistrzem Polski i uczestnikiem eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA, warszawskiej Legii, 1:2. Gola dla podopiecznych Marka Papszuna zdobył Patryk Kun, natomiast dla gości dublet uzyskał czeski napastnik, Tomas Pekhart.

Nieudany debiut w oficjalnym spotkaniu w barwach Rakowa zaliczył Maciej Wilusz, który w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej części spotkania otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Sobotnie spotkanie było rozgrywane w anormalnych warunkach podczas ulewnie padającego deszczu co utrudniało rozgrywanie składnych akcji przez obydwa zespoły. Pierwszego gola w tym meczu zdobyli „legioniści”. W 16.minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła najwyżej do piłki wyskoczył Tomas Pekhart, który strzałem głową pokonał Jakuba Szumskiego.

Po stracie gola “czerwono – niebiescy” ruszyli do odrabiania strat, jednak obydwie próby łotewskiego napastnika, Vladislavsa Gutkovskisa były minimalnie niecelne.

W drugiej części spotkania Raków musiał radzić sobie w dziesięcioosobowym składzie, gdyś pod koniec pierwszej połowy obrońca Rakowa, Maciej Wilusz otrzymał drugi żółty kartonik i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Jednak różnica w liczbie graczy na boisku nie była widoczna, dość powiedzieć – to Raków miał przewagę nad „Wojskowymi”. W 50.minucie piłkarze Rakowa doprowadzili do remisu, choć dopiero po interwencji VaR. Po strzale Patryka Kuna piłka minęła linię bramkową, jednak dopiero po dłuższej chwili arbiter główny- Jarosław Przybył z Kluczborka tego gola uznał. Im bliżej końca spotkania tym napór gości rósł.

W 65.minucie jeszcze skutecznie interweniował Jakub Szumski po sprytnym strzale Maciej Rosołka, jednak w 84.minucie był już bezradny. Trójkową akcję : Liquinhas – Rosołek – Pekhart technicznie wykończył ten trzeci, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce obok bezradnie interweniującego Jakuba Szumskiego.

Kolejne spotkanie Raków Częstochowa rozegra w najbliższy wtorek, 25.sierpnia br. O godzinie 20:30 częstochowianie w ramach 1.Rundy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe z występującą w Fortuna 1.Lidze – Sandecją Nowy Sącz. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie im.Ojca Władysława Augustynka przy ulicy Kilińskiego 47.

Ten mecz “na żywo” od godziny 20:20 pokaże Polsat Sport. Co ciekawe szkoleniowcem Sandecji jest były zawodnik Rakowa, 57-letni obecnie Piotr Mandrysz, który w rundzie jesiennej sezonu 1995/1996 rozegrał w drużynie Rakowa 14.spotkań w których zdobył pięć bramek.

Natomiast w drugiej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa w najbliższą sobotę 29.sierpnia zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Energa w Gdańsku przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1.

Początek meczu o godzinie 15:00. Transmisję z tego spotkania “na żywo” przeprowadzą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport, Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

22.08.2020, g.20:00 : Bełchatów (GIEKSA Arena) :

RKS Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa 1:2, (0:1),

0:1: Pekhart 16’
1:1: Kun 50’
1:2: Pekhart 84’

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Wilusz 6’ (faul), Gutkovskis 20’ (faul), Sapała 50’ (faul) – Luis Rocha 45+2’ (faul), Pekhart 67’ (faul), Mladenović 71’ (faul), Luquinhas 76’ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą kartkę): Wilusz 45+3’ (faul). Widzów: 1985.

RKS Raków: 29. Jakub Szumski – 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek (kpt), 3. Maciej Wilusz – 7. Fran Tudor, 43. David Tijanić (85′ 15. Giánnis Papanikoláou), 10. Igor Sapała, 17. Petr Schwarz, 23. Patryk Kun – 21. Vladislavs Gutkovskis (77′ 9. Sebastian Musiolik), 77. Marcin Cebula (79′ 6. Andrzej Niewulis).

Rezerwowi: 1.Branislav Pindroch – 8.Ben Lederman, 13.Piotr Malinowski, 27.Daniel Bartl, 89.Daniel Mikołajewski, 91.Felicio Anando Brown Forbes.

Trener: Marek Papszun

KP Legia Warszawa: 1. Artur Boruc – 14. Michał Karbownik, 5. Igor Lewczuk (46′ 4. Mateusz Wieteska), 55. Artur Jędrzejczyk, 16. Luís Rocha (57′ 25. Filip Mladenović) – 82. Luquinhas, 7. Domagoj Antolić (75′ 67. Bartosz Kapustka), 99. Bartosz Slisz, 8. Walerian Gwilia (57′ 20. José Kanté), 39. Maciej Rosołek – 9. Tomáš Pekhart (87′ 24. André Martins).

Rezerwowi: 33.Radosław Cierzniak – 3.Mateusz Hołownia, 28.Szymon Włodarczyk, 41.Paweł Stolarski.

Trener: Aleksandar Vuković.

Piłkarz meczu: Tomáš Pekhart (KP Legia Warszawa).