XIX JURAJSKI TURNIEJ 6-TEK PIŁKARSKICH

W dniach 19.-20. lipca na stadionie przy Zespole Szkół im. Wł. Szafera w miejscowości Złoty Potok został rozegrany XIX Jurajski Turniej 6-tek Piłkarskich.

Organizatorami tegorocznego turnieju piłkarskiego byli Prezes KS „Złoty Potok” Paweł Stefaniak oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie. W turnieju uczestniczyło 12 zespołów z województwa śląskiego. Łączna ilość zawodników uczestniczących w rozgrywkach – 126 piłkarzy. W trakcie rozgrywek strzelono 82 bramki. Turniej był rozgrywany w 2. grupach liczących po 6 zespołów. System rozgrywek turnieju był oparty na zasadzie „każdy z każdym”.
Zespoły, które w poszczególnych grupach zajęły pozycje 1-3 zmierzyły się w części finałowej. Triumfatorem turnieju został Świerklany Pik. Drugie miejsce zajął Alfredo Myszków a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Semi Nasiadek.
Podczas zawodów dokonano wyboru najlepszego strzelca – został nim Adrian Dabliński (SEMI NASIADEK ), który strzelił 12 bramek. Wybrano również najlepszego gracza – został nim Sebastian Wojciechowski (SEMI NASIADEK). Najlepszym bramkarzem został Łukasz Tęcław (ŚWIERKLANY PIK).