CZĘSTOCHOWA / Przesadzają czerwone dęby


W czwartek, 15 kwietnia, rozpoczął się proces przesadzania 12 dorosłych dębów czerwonych z placu budowy drogowego połączenia ul. Warszawskiej z ul. Jaskrowską w Częstochowie. A w naszej pamięci nadal pozostaje rzeź drzew w alei Niepodległości. Czy nie można było tych przepięknych i zdrowych drzew uchronić?

 

Drzewa swoją egzystencję będą kontynuowały w nowej, bezpiecznej lokalizacji, zostaną posadzone na terenach wzdłuż nowego odcinka al. Bohaterów Monte Cassino od ul. Jagiellońskiej do ul. Dźbowskiej.

–  Firma wykonawcza używa do przesadzeń specjalistycznego sprzętu, który pozwala na ich relokację w nowe miejsca bez szkody dla stanu drzew i bez konieczności ich usuwania – zapewnia rzecznik MZD Maciej Hasik.

12 drzew z okolic ul. Jaskrowskiej to dęby czerwone o wysokości 5-6 m. Kilka dni wcześniej przesadzono dwa mniejsze drzewa tego gatunku. –  Ze względu na dalszą wegetację drzew przełom zimy i wiosny jest najlepszym okresem do realizacji takich przesadzeń – dodaje rzecznik Hasik.

Budowa drogowego połączenia ul. Warszawskiej z ul. Jaskrowską zakończy się jesienią tego roku. Całościowy koszt inwestycji to ok. 5,6 mln zł.

A w naszej pamięci nadal pozostaje rzeź drzew w alei Niepodległości. Czy nie można było tych przepięknych i zdrowych drzew uchronić?

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *