Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka PSO MASKPOL S.A. oraz firma CFT Precyzja sp. z o.o. w dniu 2 października br. podpisały umowy dotyczące produkcji i dostaw opancerzenia z pakietem wypornościowym do nowego bojowego pływającego wozu piechoty Borsuk. Umowy zakładają m.in. powstanie nowych linii produkcyjnych umożliwiających wytwarzanie modułów dodatkowego opancerzenia.

 

Spółki PSO MASKPOL S.A. oraz  CFT Precyzja sp. z o.o. utworzyły konsorcjum, które będzie realizować dostawy na rzecz Huty Stalowa Wola S.A. oraz deklarują rozszerzenie współpracy na inne projekty.

– Nowy bojowy pływający wóz piechoty Borsuk to najnowocześniejszy pojazd tej klasy dostępny na rynku. Choć liderem projektu jest Huta Stalowa Wola, w jego powstanie zaangażowało się także kilka innych podmiotów z Grupy Kapitałowej PGZ. Tym bardziej cieszy fakt, że jest wśród nich MASKPOL, który w tym roku obchodzi swoje 55-lecie działalności. Wkład tej spółki w tworzenie najnowszych rozwiązań w zakresie indywidualnej ochrony żołnierza jest ogromny. Teraz wiedza i doświadczenie spółki zostaną wykorzystane przy pracach nad Borsukiem – podkreślił prezes Zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek.

Jak zaznacza prezes zarządu PSO MASKPOL S.A. Pan Adam Ogrodnik „w wyniku zawartych umów zostaną zbudowane krajowe zdolności w 100 % pokrywające zapotrzebowanie na dopancerzenie dla NBPWP Borsuk.

– To działanie to jeden z ważnych elementów budowy w PSO MASKPOL S.A. centrum kompetencyjnego Grupy Kapitałowej PGZ  w obszarze dopancerzeń pojazdów wojskowych. PSO MASKPOL S.A. planuje w następnych latach zwiększać zasoby i rozbudowywać infrastrukturę zaangażowane w projektowanie i produkcję systemów dopancerzeń.  Do naszej firmy będą również kierowane projekty kooperacyjne i offsetowe w tej dziedzinie realizowane z partnerami zagranicznymi.”

Maskpol produkuje i dostarcza produkty z segmentu ochrony balistycznej od blisko 20 lat. Poza dostawami kamizelek i hełmów balistycznych do Wojska Polskiego trafiły również pakiety balistyczne zwiększające ochronę załóg śmigłowców bojowych. Produkty spółki są również eksportowane do kilku krajów europejskich, ale również poza Europę.

 

Podziel się:

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *