„Rezonans sztuki – kreacja, percepcja” – zapraszamy na spektakl „Audiencja II”


12 września o godz. 19:00, zapraszamy do siedziby Zespołu „Śląsk” na monodram Bogusława Schaeffera „Audiencja II”, w reżyserii i wykonaniu Mikołaja Grabowskiego. Spektakl będzie prezentowany w ramach projektu „Rezonans Sztuki – kreacja, percepcja”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku.

12 września, w Sali Widowiskowej im. Elwiry Kamińskiej, Mikołaj Grabowski przedstawi spektakl Bogusława Schaeffera „Audiencja II”, we własnej reżyserii i wykonaniu. Monodram po raz pierwszy został wykonany w czerwcu 1969 roku, w BWA w Krakowie, na koncercie zespołu MW2. Spektakl jest wykładem o muzyce, przerywanym epizodem sennym. Jest to utwór specyficznie schaefferowski, polega bowiem na budowaniu, tworzeniu go w trakcie jego trwania, stąd dużą rolę odgrywa element improwizacji. Zanim „Audiencję” zaprezentowano publiczności teatralnej, była wystawiana na koncertach. Ta schaefferowska prowokacja, aby spragnionym muzyki opowiedzieć o niej, odbywa się w wersji teatralnej w sposób podobnie prowokacyjny. Widz musi być czynnym uczestnikiem zdarzenia. Reżyserem i wykonawcą sztuki jest Mikołaj Grabowski.

Wejściówki do odbioru w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, tel. 034 310 64 01, email: recepcja@zespolslask.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

———————————————————————————————————————————
Projekt „Rezonans Sztuki – kreacja, percepcja”, w ramach którego zostanie zaprezentowany spektakl „Audiencja II”, jest kolejną odsłoną wcześniejszego projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki” w 2014 roku, oraz „Śląski Ogród Sztuk” – dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Projekty miały na celu prezentację w siedzibie Zespołu „Śląsk” osiągnięć instytucji kulturalnych z całej Polski, do których na co dzień mieszkańcy miasteczek i wsi północnej części regionu śląskiego mają utrudniony dostęp. Drugim założeniem była integracja, a zarazem wzmocnienie współdziałających ze sobą instytucji kultury. Wszystkie wydarzenia zorganizowane w ramach projektów cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem publiczności, dla której spektakle tego formatu były dotychczas dostępne wyłącznie w dużych aglomeracjach miejskich. Tak ukształtowani widzowie oczekiwali od Zespołu „Śląsk” kontynuacji cyklu, stąd „Rezonans Sztuki” wychodzi na przeciw ich potrzebom. W zakres tegorocznego projektu włączony został teatr, pantomima oraz balet i jako całość Projekt prezentuje pełną gamę gatunków, różnorodność stylistyczną i warsztatową polskiej sztuki scenicznej.

Dotychczas w ramach „Rezonansu Sztuki”, publiczność miała okazję zobaczyć: 2 lipca, Teatr Formy z Wrocławia w pantomimicznej adaptacji klasyki światowej literatury „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa oraz 3 lipca, Balet Dworski Cracovia Danza ze spektaklem „Balet o kawie”. Spektakle odbywały się podczas pikniku artystycznego „Święto Śląska”.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *