ZC Michaś ponownie mistrzem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej


Zakład Cukierniczy „Michaś” trzeci rok z rzędu zdobył mistrzostwo Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie. Michaś tytuł mistrzowski zapewnił sobie już w zeszłym tygodniu ,a zwycięstwem 6:2 w ostatnim spotkaniu z Perłą, która walczyła jeszcze o medalową pozycję, tylko potwierdził swoją dominację w sezonie 2020/2021.

 

Wcześniej na boisku zobaczyliśmy jednak Jagiellończyków i Auto-Dar/Budmix. Obie drużyny liczyły się jeszcze w walce o podium co widać było na boisku. Obu środowym spotkaniom z boku przyglądali się zawodnicy Klubu 54, którzy drugą rundę rozgrywek zakończyli z kompletem punktów, dzięki czemu przed środowymi spotkaniami praktycznie zapewnili sobie medal, nie wiadomo jednak jakiego koloru.

Wiadomo było, że mistrzem zostanie Michaś a o tym komu przypadną srebrne i brązowe medale rozstrzygnąć miały spotkania Jagiellończycy – Auto-Dar/Budmix i ZC Michaś – Perła. Nie sposób wymienić tu wszystkie możliwe scenariusze jakie mogły zaistnieć w zależności od rozstrzygnięć ww. spotkań.

Ostatecznie srebrne medale przypadły Exact Systems Klub 54 Jędryka a najniższy stopień podium w rozgrywkach po zwycięstwie nad Jagiellończykami 3:1 zapewnili sobie zawodnicy Auto-Daru/Budmix. Czwartą pozycję zajęli Jagiellończycy a piątą Perła.

Warto wspomnieć, że o miejscach 3-5 decydowała mała tabela dla Auto-Daru, Jagiellończyków i Perły czyli drużyn, które zdobyły po 30 pkt. w całych rozgrywkach, a o brązowym medalu dla Auto-Daru zadecydowała jedna bramka.

W rozgrywkach pozostała już tylko jedna niewiadoma. W piątek w spotkaniu Marexu z ZF Group rozstrzygną się losy miejsc 7-8. Obecnie Marex ma dwa punkty przewagi w tabeli nad ZF, które myśląc o wyprzedzeniu rywali ostatni mecz w rozgrywkach musi wygrać.

Bezpośrednio po meczu Michasia z Perłą odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i medali najlepszym drużynom ALPN sezonu 2020/2021. Trzy czołowe drużyny otrzymały z rąk Michała Lewandowskiego – Wiceprzewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Częstochowy oraz Tomasza Łuszcza – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary i okolicznościowe medale. Statuetka króla strzelców kolejny sezon z rzędu trafiła do Grzegorza Nowaka z Jagiellończyków.

Wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękujemy za kolejny sezon, który z wiadomymi dla wszystkich problemami udało się jednak rozegrać. Zawodnikom i ich rodzinom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz udanych nadchodzących wakacji. Mamy na dzieję, że we wrześniu bez żadnych problemów rozpoczniemy kolejny sezon ALPN.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *