Po Twierdzy Poznań, zdobyli Twierdzę Grodzisk Wielkopolski

Raków Częstochowa pokonał Wartę Poznań, 2:0 w spotkaniu 27.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bramki dla podopiecznych Marka Papszuna w tym meczu zdobyli: Robert Ivanov po trafieniu samobójczym oraz Ivi López po strzale z rzutu wolnego. Co ciekawe drużyna „Warciarzy” po raz ostatni w lidze na tym obiekcie przegrała…20.listopada 2021 roku. Wtedy pełną pulę ze Stadionu Dyskobolii wywiozła drużyna Wisły Płock, pokonując Wartę Poznań, 2:1!

Częstochowianie co prawda zdobyli trzy punkty, ale w zwycięstwie bardzo pomogło im dwóch piłkarzy gospodarzy, którzy popełnili olbrzymie błędy.

Podopieczni Marka Papszuna wyszli na prowadzenie już w 27.minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Iviego Lópeza piłka niefortunnie trafiła w Roberta Ivanova i wpadła do bramki obok kompletnie zaskoczonego Adriana Lisa!

Co ciekawe w pierwszych czterdziestu pięciu minutach na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolski kibice obejrzeli zaledwie…jeden celny strzał i to w wykonaniu Rakowa Częstochowa!

W drugiej części spotkania goniąca wynik Warta Poznań musiała zaatakować, co doskonale wykorzystali piłkarze Rakowa Częstochowa. W 75.minucie precyzyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Ivi López, który pokonał golkipera “Warciarzy”. W tej sytuacji sporo od siebie dodał właśnie wychowanek Lasu Puszczykowo, który niefortunnie interweniował. Piłka co prawda odbiła się tuż przed bramkarzem Warty Poznań ale nie zdołała zmienić lotu piłki. Adrian Lis przy tej interwencji został kompletnie zmylony!

Do samego końca spotkania więcej goli już nie padło i Raków Częstochowa pokonał Wartę Poznań, 2:0 w spotkaniu 27.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy i do swojego dorobku dopisuje kolejne trzy, bardzo ważne punkty.

W zespole gospodarzy czterech byłych lub obecnych zawodników Rakowa, którzy są wypożyczeni do drużyny ze Stolicy Wielkopolski: Dawid Szymonowicz rozegrał całe spotkanie, Miguel Mariz Luís „Miguel Luís” przebywał na boisku do 78.minuty, natomiast Miłosz Szczepański i Daniel Szelągowski pojawili się na boisku w 75.minucie. Natomiast Jordan Alan Courtney-Perkins spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa emocje związane z rozgrywkami o Fortuna Piłkarski Puchar Polski. Już w najbliższą środę, 6.kwietnia br. zespół pod wodzą Marka Papszuna zmierzy się z warszawską Legią w meczu o przepustkę na Finał, który zostanie rozegrany na PGE Stadionie Narodowym. Początek meczu z Legią Warszawa o godzinie 18:00 na Limanowskiego 83. Spotkanie “na żywo” pokażą stacje Polsat Sport oraz Super Polsat (dostępny również w telewizji naziemnej). Początek przedmeczowego studia od godziny 17:50.

02.04.2022, g.15:00: Grodzisk Wielkopolski (Stadion Dyskobolii) :

KS Warta Poznań – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:1),

0:1: Ivanov 27′ (s)

0:2: Ivi López 75′

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Miguel Mariz Luís 78′ (faul), Szelągowski 87′ (faul). Widzów: 2362.

KS Warta Poznań: 1.Adrian Lis – 2.Jan Grzesik, 6.Łukasz Trałka, 44.Dawid Szymonowicz, 4.Robert Ivanov, 3.Jakub Kiełb (kpt) (75′ 30.Miłosz Szczepański), 16.Miguel Luís (75′ 8.Niilo Mäenpää), 21.Mateusz Kupczak, 15.Michał Kopczyński (75′ 10.Milan Corryn), 22.Konrad Matuszewski (75′ 18.Daniel Szelągowski), 7.Frank Castañeda.

Rezerwowi: 33.Jędrzej Grobelny – 11.Michał Jakóbowski, 20.Jordan Courtney – Perkins, 24.Kajetan Szmyt, 77.Jayson Papeau.

Trener: Dawid Szulczek.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 7.Fran Tudor, 2..Tomáš Petrášek (kpt), 24.Zoran Arsenić, 22.Deian Sorescu, 66.Giannis Papanikolau, 88.Walerian Gvilia, 17.Mateusz Wdowiak (76′ 18.Jakub Arak), 11.Ivi López (85′ 9.Sebastian Musiolik), 23.Patryk Kun, 73.Ilja Shkurin (54′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 1.Vladan Kovačević – 3.Milan Rundić, 55.Szymon Czyż, 10.Igor Sapała, 70.Fábio Sturgeon.

Trener: Marek Papszun.