Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w 83. rocznicę mordu katyńskiego i 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej


 W drugi dzień Świąt Wielkanocnych,10 kwietnia, o godz. 15.30, w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, odprawiona została uroczysta Msza Święta za Ojczyznę  w intencji zamordowanych w Katyniu  i poległych w katastrofie smoleńskiej. Po Eucharystii delegacje Prawa i Sprawiedliwości, z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele.  

 

Mszy Świętej przewodził metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo, przybyłych na uroczystą modlitwę powiał przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Wśród licznie przybyłych wiernych obecni byli: premier, prezes prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński; wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł RP Szymon Giżyński; europoseł Jadwiga Wiśniewska; poseł RP Lidia Burzyńska; senator RP Ryszard Majer; wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, pełnomocnik Okręgu Częstochowa Prawa i Sprawiedliwości Grażyna Matyszczak oraz radni częstochowscy PiS – Katarzyna Jastrzębska, Monika Pohorecka i Piotr Wrona.

Po Eucharystii oddano hołd poległym w katastrofie smoleńskiej, składając wieńce pod Epitafium Smoleńskim, w asyście kompanii honorowej Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.   

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *