Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Soniczną czy elektryczną?


Dbanie o zęby dla wielu ludzi zamienia się w delikatną obsesję. Nie ma w tym wiele dziwnego, ze względu na to, że każdy chciałby cieszyć się perłowym uśmiechem. Szczególnie ludzie, którzy nadwyrężyli swoje fundusze poprzez aparaty ortodontyczne, zmieniają później swoje podejście do higieny jamy ustnej. Wiadomo nie od dzisiaj, że dobra szczoteczka do zębów jest podstawą podstaw. Z przekazów w mediach dowiadujemy się, że elektryczne są o wiele skuteczniejsze w usuwaniu osadu od tych tradycyjnych. Ludzie, którzy przerzucili się na takie szczoteczki, raczej nie wyobrażają sobie powrotu do tych starych. A co ze szczoteczkami sonicznymi? Czy są lepsze, a może gorsze? Ten artykuł postara się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak działa szczoteczka soniczna, a jak działa elektryczna?

Szczoteczki soniczne są zaliczane do szczoteczek elektrycznych. Warto zacząć od tego ustalenia. Działają jednak trochę inaczej. Ale po kolei. Szczoteczki elektryczne dzielimy ze względu na sposób wykonywania ruchów. Wymienić można tutaj ruchy rotacyjne lub rotacyjno-pulsacyjne. Nie ma w tym większej filozofii. Szczoteczki soniczne z kolei zaliczają się do tej drugiej grupy, a więc pulsacyjnej. Niemniej jednak istotną różnicą jest działanie ultradźwiękowe. Soniczne fale dźwiękowe poza czyszczeniem powierzchni neutralizują również bakterie. Jak to się odbywa? Jej drgania sprawiają, że skuteczne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest możliwe, a to spory plus, którego szczoteczki elektryczne niestety nie posiadają. Jak powszechnie wiadomo, popularne szczoteczki elektryczne działają rotacyjnie. Soniczne szczoteczki wykonują ruchy przypominające wymiatanie. To nie tylko skuteczniejsze, ale także zdrowsze dla naszych dziąseł. To właśnie sprawia, że w gabinetach dentystycznych tak ochoczo poleca się właśnie szczoteczki soniczne.

Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Która jest lepsza?

Trudno jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z całą pewnością przy obu tych rodzajach szczoteczek mówimy o skuteczniejszym czyszczeniu. Na podstawie wcześniejszych ustaleń można jednak wysnuć wniosek, że szczoteczki soniczne są w stanie zagwarantować, że nasze zęby zostaną pozbawione bakterii. Są także wygodniejsze dla wszystkich zmagających się z wrażliwymi dziąsłami. Warto jednak zaznaczyć, że aby mówić o działaniu bakteriobójczym, szczoteczka soniczna musi „wymiatać” z częstotliwością przynajmniej 260Hz. Gdzie znaleźć jakościowe szczoteczki elektryczne i soniczne? Godny polecenia będzie sklep HelloDent, który znajdziesz pod adresem https://hellodent.pl/. Ten sklep stomatologiczny dostarcza nie tylko produkty do codziennej pielęgnacji zębów, ale także w pełni profesjonalny sprzęt do gabinetów dentystycznych. To sprawia, że warto im zaufać.

 

Materiał Partnera

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *