,,Piękna historia Gminy Dąbrowa Zielona tworzona przez jej mieszkańców”


Pod takim tytułem ukazała się publikacja opisująca urodę Gminy Dąbrowa Zielona, wydana przez Samorząd Gminy

Obok niezwykle urokliwych zdjęć przyrody poznajemy historię Gminy, którą obrazują pamiątkowe fotografie, przekazane przez mieszkańców, oraz to, z jakim pietyzmem kultywowana jest tradycja i pamięć o bohaterach tej ziemi. Dzięki reportażowej technice, zastosowanej przy redagowaniu książki, doskonale widać jak ta kraina się zmieniała i ile rzeczy – wspólnym wysiłkiem – tu dokonano.
Do wspaniały dokument wielkiego wzajemnego szacunku i troski o ziemię rodzinną. – Wszystkie te działania nie byłyby możliwe bez największego kapitału naszej Gminy, jakim są ludzie, którzy są gotowi do podejmowania wyzwań, pełni paski i zaangażowania, serdeczni i empatyczni wobec innych – napisała we wstępie wójt Gminy Maria Włodarczyk.
Album jest swoistym podsumowaniem jej wieloletniej pracy na rzecz Gminy i dla poprawy jakości życia mieszkańców, która przebiegała w dobrej współpracy w Radą Gminy, na czele z jej przewodniczącym Krzysztofem Kucharskim.

Na koniec pozwolimy sobie zacytować fragment wiersza ,,Bo to tu”, autorstwa wspaniałego poety, mieszkańca i pasjonata Gminy Dąbrowa Zielona – Witolda Błaszczyka, który firmuje publikację. 

,,Wiele jest Dąbrów w tym kraju

     Serce wyboru dokona

     Każda i piękna i bliska

     Lecz tylko nasza Zielona” 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *