PUNKT PRZYJĘĆ OD 4 KWIETNIA W SIEDZIBIE STRAŻY MIEJSKIEJ


Od poniedziałku 4 kwietnia br. punkt przyjęć i kwaterowania uchodźców będzie działał w budynku Straży Miejskiej w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 80 blok 3.

Od poniedziałku 4 kwietnia br. punkt przyjęć i kwaterowania uchodźców będzie działał w budynku Straży Miejskiej w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 80 blok 3.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Osoby, które pojawią się tam w tych godzinach, będą kierowane do miejsc noclegowych (z wyżywieniem) na terenie Częstochowy, którymi dysponuje obecnie Urząd Miasta.
Pojedynczy uchodźcy, którzy dotrą na Krakowską 80 w godzinach wieczornych i nocnych, będą mieli możliwość znalezienia tymczasowego schronienia w świetlicy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” prowadzonej w siedzibie Straży Miejskiej. Strażnicy są w stanie zapewnić tym uchodźcom także m.in. jedzenie i środki czystości (z takiej formy wsparcia skorzystało już w komendzie Straży Miejskiej 20 osób).

1 kwietnia br. przestaje w związku z tym funkcjonować punkt przyjęć przy ul. Ogrodowej 24/44. Miasto dziękuje Caritas Archidiecezji Częstochowskiej za pomoc w organizacji punktu przyjęcia i zakwaterowania uchodźców, działającego przy Ogrodowej przez ostatni miesiąc. Caritas będzie kontynuował realizowane przez siebie formy wsparcia uchodźców.
Zmiana lokalizacji punktu związana jest ze zmniejszeniem się napływu uchodźców poszukujących w mieście noclegu oraz potrzebą synchronizacji doraźnego wsparcia uchodźców przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, Straż Miejską oraz Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przypominamy jednocześnie, że współpracująca z miastem ukraińsko-polska Fundacja „Nasz Dom” cały czas przyjmuje zgłoszenia od osób chcących udzielić gościny uchodźcom i kontaktuje je z osobami szukającymi kwater prywatnych. Wolontariusze działają w miejskim punkcie informacyjno-pomocowym dla uchodźców przy ul. Śląskiej 3/5 w Częstochowie, tel. + 48 34 37 07 331; e-mail: evelyn7@poczta.onet.pl – od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a w soboty i niedziele w godz. 9-14.


Fot. świetlica w siedzibie Straży Miejskiej

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *