W Opatowie budują dzięki Polskiemu Ładowi


POWIAT KŁOBUCKI / OPATÓW
25 kwietnia 2023 roku na zaproszenie wójta gminy Opatów Bogdana Sośniaka wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński, odwiedził tereny, na których powstają inwestycje dofinansowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu.

Wiceminister zobaczył postęp prac przy budowie nowego boiska w Opatowie. Stare, z nawierzchnią asfaltową boisko, ulega modernizacji poprzez wykonanie nowego wielofunkcyjnego, z nawierzchnią z tworzyw sztucznych. Powstaną tu boiska do: piłki ręcznej, siatkówki, tenisa ziemnego, a także bieżnia, skocznia w dal, ścieżka dojścia, miejsca siedzące dla widzów. Całkowita wartość zadania wynosi 1,15 miliona złotych, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład to – 873 tysiące złotych.
Kolejną, bardzo ważną inwestycją w gminie, jest wykonanie kanalizacji sanitarnej z przyłączami dla 110 posesji położonych w Opatowie i Wilkowiecku oraz odcinka sieci wodociągowej w Opatowie. Wartość zadania kształtuje się w wysokości 9, 7 miliona złotych, dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład wynosi aż 8,47 miliona złotych. Termin zakończenia inwestycji przewiduje się na 31 października 2024 r. – Rozmach inwestycyjny i tempo realizacji zadań zasługują na wielką pochwałę. Zakończone inwestycje będą służyć mieszkańcom, poprawią ich standard życia – podkreślił wiceminister Szymon Giżyński.
fot. FB Szymon Giżyński
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *