60 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach


9 września 2023 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Hutkach, w Gminie Konopiska, uroczyście celebrowało swój jubileusz 60-lecia. ,,Gazeta Częstochowska” życzy Szanownym Paniom spełnienia marzeń i kolejnych wspaniałych lat rozwoju i sukcesów.

Z tej okazji odbył się lokalny festyn, podczas którego obok KGW Hutki wystąpiły zespoły dziecięco-młodzieżowe z Gminy Konopiska. Utalentowane dzieci, prowadzone przez instruktor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Ewę Błaszczyk, z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk”, zaprezentowały program zbudowany na tradycyjnych pieśniach i tańcach polskich. Wystąpiła też grupa osób z niepełnosprawnościami ,,Prometeus” wzbudzając aplauz publiczności. Nie mogło też zabraknąć występu KGW „Wiosenne Kwiaty”, które kształcą swe wokalno-taneczne umiejętności także pod kierunkiem Ewy Błaszczyk.

Było też mnóstwo życzeń, między innymi od władz Gminy, na czele z Wójtem Jerzym Żurkiem i Radnej Sejmiku Wojewódzkiego Beaty Kocik. Na ręce przewodniczącej Koła Anny Bałdygi życzenia i gratulacje złożył także Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński. Obowiązkowym punktem programu uroczystości był wspaniały tort. 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *