Cykliści podsumowali swój sezon


MYSZKÓW
24. listopada członkowie rowerowego klubu osiedlowego PTTK “M-2” w Myszkowie podsumowali sezon. – W tym roku zorganizowaliśmy aż 38 wyjazdów, głównie na Jurę Częstochowską, w których uczestniczyło 471 turystów. Ponadto w maju osiem osób przez tydzień uczestniczyło w ogólnopolskim zlocie w Sulęcinie, zaś w sierpniu, na Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK w Kamienicy Elbląskiej, wybrało się 12 członków klubu. Były nadto trzy dwudniowe biwaki w Łutowcu, Ogrodzieńcu i Mirowie, prażonki oraz pieczenie kiełbasek w ognisku – relacjonuje Agnieszka Sytniewska, sekretarz zarządu klubu “M-2”.

Członkowie Klubu zdobyli w tym roku 58 odznak turystycznych i krajoznawczych, znakarze wytyczyli 55 km nowych i odnowili 45 km szlaków turystycznych dla rowerzystów. Klub był organizatorem XXVII urodzinowego zlotu klubowego w Mrzygłodzie oraz współorganizatorem (wespół ze Starostwem Powiatowym w Myszkowie i Oddziałem PTTK w Częstochowie) akcji: “Sprzątanie Świata – Czysta Jura” w Przewodziszowicach. – Nie zapominamy o najmłodszych. Trzykrotnie spotkaliśmy się z wychowankami Przedszkoli nr 3 i 4. Dzieciom mówiliśmy o urokach turystyki rowerowej, pokazaliśmy również jak wytycza się trasy turystyczne. Nasz prezes, Marian Kotarski, swymi doświadczeniami dzieli się ze studentami Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Zawierciu na kierunku turystyka i rekreacja- dodaje wiceprezes “M-2” Wiesław Lipecki.
Działalność klubu w bieżącym roku dotowała Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa; wsparcia finansowego udzieliła też firma “Polimer GT & C” z Myszkowa oraz Zakład Usług i Zaopatrzenia Technicznego w Jaworzniku.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *