Exact Systems Klub 54 Jędryka mistrzem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej


Przed ostatnimi spotkaniami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2023/2024 mieliśmy dwie niewiadome. Pierwsza to, w którym z czterech zaplanowanych spotkań Exact Systems Klub 54 Jędryka zdobędzie ten jeden punkt gwarantujący mu tytuł mistrzowski. Druga to, czy Budmix nie pozwoli dogonić się w klasyfikacji Przeterminowanym i obroni trzecią pozycję w klasyfikacji.

 

 

Realizację swoich planów lepiej rozpoczęli zawodnicy Budmix-u, którzy pokonując w pierwszym i remisując w drugim meczu z Kubem 54 zapewnili sobie brązowe medale w rozgrywkach.

Tuż przed drugim z ww. pojedynków Exact Systems Klub 54 pokonał Ziomków przypieczętowując mistrzostwo w zakończonym już sezonie.

Warto jeszcze odnotować dobrą dyspozycję Przeterminowanych w rundzie wiosennej. Ich postawa i pogoń za czołowymi drużynami w klasyfikacji sprawiła, że praktycznie do końca rozgrywek  mogliśmy emocjonować się walką o najniższy stopień podium.

 

W ostatnim pojedynku sezonu na boisku podobnie jak rok temu spotkały się dwie najlepsze drużyny rozgrywek, tj. Klub 54 i Jagiellończycy. W poprzednim sezonie spotkanie to decydowało o mistrzostwie, które przypadło Jagiellończykom. W tym roku był to mecz przyjaźni i widać to było na boisku. Nie wynik tego spotkania był jednak tego dnia najważniejszy. Odnotujmy tylko, że Jagiellończycy wysoko pokonali aktualnego już Mistrza.

 

Bezpośrednio po meczu Klubu z Jagiellończykami odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i medali najlepszym drużynom ALPN sezonu 2023/2024. Trzy czołowe drużyny otrzymały z rąk Tomasza Łuszcza  – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Janusza Danka – P.O. Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary i okolicznościowe medale. Statuetka dla najlepszego strzelca sezonu kolejny raz trafiła do Grzegorza Nowaka z Jagiellończyków.

 

Wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękujemy za kolejny, pełen emocji sezon.

 

 

Wyniki ostatnich spotkań:

 

4.06

Exact Systems Klub 54 – Budmix     1:3

(A. Janoszka — M. Skoczek-2, Ł. Pietrasiński)

 

Przeterminowani – OBI Zwd     5:3

(P. Łyszczarz-2, S. Kotyl, A. Stacherczak, Ł. Jędrzejewski — S. Hain-2, D. Kotas)

 

7.06

Exact Systems Klub 54 – Ziomki     10:4

(A. Janoszka-2, M. Lewandowski-2, W. Turek-2, Ł. Radosz-2, M. Czerwiński, A. Olewiński — P. Bajor, K. Zoła, P. Ziemba, M. Haręza-sam.)

 

Exact Systems Klub 54 – Budmix     4:4

(A. Janoszka, Ł. Radosz, M. Haręza, W. Turek — M. Szymczyk-2, G. Góra-2)

 

11.06

Przeterminowani – Marex     7:8

(P. Łyszczarz-3, Ł. Jędrzejewski, K. Dudek, A. Stacherczak, M. Łata — R. Całus-4, A. Głąb-2, M. Mańko, P. Wysocki)

 

Jagiellończycy – OBI Zwd     10:4

(P. Błaszczyk-5, M. W. Węgrzyński-3, J. Wąsowicz-2 — M. Nocuń-2, K. Rogoźnik, D. Kotas)

 

14.06

Ziomki – Budmix spotkanie się nie odbyło

 

Exact Systems Klub 54 – Jagiellończycy     3:11
(P. Lewandowski, M. Lewandowski, P. Kowalczyk — P. Błaszczyk-4, M. Wegrzyński-3, R. Janus-2, M. Tkacz, W. Góra)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *