Grupa Tauron Polska Energia S.A. w jednej drużynie z Rakowem Częstochowa


W sobotnie popołudnie, 5.listopada br. w sali konferencyjnej Rakowa Częstochowa przy ulicy Limanowskiego 83, odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono, że nowym, strategicznym sponsorem aktualnego lidera rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy została Grupa Tauron! Nie ujawniono warunków ani czasu trwania podpisanej umowy sponsorskiej. Podkreślono, że będzie ona długotrwała.

W konferencji prasowej z udziałem zaproszonych mediów udział wzięli:  europoseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, prezes rady nadzorczej Rakowa Częstochowa S.A. Wojciech Cygan, prezes Zarządu Grupy Tauron Polskiej Energii S.A.  Paweł Szczeszek oraz sternik Rakowa Częstochowa Adam Krawczak.

– To dla nas to wielka rzecz i kolejny, olbrzymi krok w kierunku rozwoju klubu. W Rakowie Częstochowa stawiamy właśnie na rozwój każdego dnia. Podążamy krok po kroku do przodu, patrząc coraz śmielej w przyszłość. Jeszcze kilka lat temu ciężko nawet było pomyśleć, że tak wielka firma jaką jest Tauron zostanie naszym strategicznym sponsorem. Dziś jest to już fakt i za to jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Za co z mojej strony wielkie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt, a w szczególności dla Pana Prezesa Grupy Tauron – za chęć wsparcia nas. Myślę, że wspólnie przyniesiemy wiele radości nie tylko kibicom w Częstochowie, ale wielu fanom piłkarskim w całej Polsce – powiedział Prezes Rakowa Częstochowa Adam Krawczak.

Grupa Tauron czuje się w obowiązku i chce wspierać sport. Wspiera również inne przedsięwzięcia, ale dzisiaj chcemy się skupić na tej sferze sportowej, bo uważamy że jest to bardzo ważne. Robimy to z chęcią, beż żadnego przymusu i z wielką satysfakcją. Jeżeli chodzi o Raków Częstochowa, to patrząc na nasze ambicje i aspiracje, aby Grupa Tauron stała się liderem polskiej energetyki, to z kim mielibyśmy nie współpracować jak nie z liderem PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mówię to jako kibic Rakowa Częstochowa, mieszkaniec tego miasta. Jeżeli można tak to nazwać, to Raków Częstochowa jest swego rodzaju projektem sportowym i z całą pewnością, jest to najlepszy projekt z jakim miałem do tej pory styczność i jaki kiedykolwiek widziałem. Stabilna postawa drużyny już od ponad trzech lat, drużyna osiągająca wspaniałe wyniki sportowe. Do osiągnięcia pozostało jeszcze tylko Mistrzostwo Polski no i oczywiście Liga Mistrzów mówił Prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek, 

 

Przede wszystkim bardzo dziękuję za zaproszenie na ten bardzo ważny moment podpisania umowy z Grupą Tauron. To bardzo ważne, żeby duży biznes miał poczucie  społecznej odpowiedzialności, w tym przypadku za rozwój sportu. Gratuluję zarządzającym Rakowem Częstochowa tak wspaniałej organizacji, i tak pięknych, wielkich, pięknych sukcesów. Jestem przekonana, że współpraca z Grupą Tauron , który staje się sponsorem strategicznym, będzie obopólną korzyścią zarówno dla Grupy Tauron jak i Rakowa Częstochowa. O przyszłe sukcesy jestem spokojna i trzymam kciuki. Proszę na mnie liczyć, zawsze będę wspierać – podkreśliła  europoseł Jadwiga Wiśniewska.

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie TAURON – jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości ponad 19 miliardów złotych oraz zatrudniającym ponad 25 tysięcy pracowników.

Grupa TAURON dostarcza ponad 51 TWh energii elektrycznej rocznie do 5,6 milionów Klientów końcowych, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą w kraju oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Holding kontroluje ok. 29 proc. polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego. TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Przemysław Pindor

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *