Piękne świadectwo patriotyzmu


  W 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, 10 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Tadeusza Kościuszki we Mstowie  uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. W obchodach uczestniczyła cała społeczność szkolna dając tym samy przepiękne świadectwo patriotyzmu. 

Widok był wspaniały. Hala gimnastyczna wypełniła się barwami biało-czerwonymi, a sprawiły to dekoracje i stroje uczniów przygotowana na tę okoliczność. Wszyscy goście, na czele z wójtem Gminy Tomaszem Gęsiarzem podkreślali swą radość z tak niezwykłego przykładu miłości do Polski. Dyrektor szkoły Beata Miry dziękując uczniom i nauczycielom, podkreśliła, że zaprezentowana postawa to świadectwo patriotyzmu, który jest nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości w mstowskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym Fundacja Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie zaprezentowała swoje dzieło – haftowaną replikę obrazu Jana Matejki ,,Sobieski pod Wiedniem”. Pokaz obrazu odbywa się w ramach projektu Fundacji, wspartego dofinansowaniem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *