Dwa zwycięstwa w Hali Polonia

KOSZYKÓWKA

Częstochowskie drużyny koszykarski mogą uznać miniony weekend za udany. Zarówno żeński, jak i męski zespół kończyły swoje pojedynki zwycięstwami.
Pierwszoligowe koszykarki Drometu rozgromiły rywalki z nowego Sącza 93:37. Tylko w pierwszej kwarcie przyjezdne starały się dotrzymywać kroku miejscowym, w kolejnych bezapelacyjnie prym wiodły częstochowianki. Poszczególne partie kończyły się następującymi rozstrzygnięciami:
Dromet AJD Częstochowa – UKS Żak Nowy Sącz 93:37 (18:14, 29:5, 17:9, 29:9)
Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Juchniewicz 28, Stasiuk 23, Kotonowicz 14, Dziegiedź 10, Motyl 6, Śliwakowska 4, Kałuża 4, Kupczak 2, Błażejczak 1, Łaskowska 1, Kwiatek 0, Lada 0.
Podobnie koszykarze Tytana łatwo poradzili sobie z VB Siechnice wygrywając zdecydowanie wszystkie cztery kwarty. Pierwsza część spotkania była wyrównana, po dwóch kwartach częstochowianie prowadzili różnicą zaledwie 5. „oczek”. W partiach trzeciej i czwartej zagrali bardziej agresywnie zdobywając cenne punkty. W rezultacie zwyciężyli wysoko – 89:58. Wyniki poszczególnych kwart:
Tytan – VB Siechnice 89:58 (18:14, 19:18, 21:8, 31:18).

Punkty dla Tytana: Pęczak 9, Karkoszka 13, Szynkiel 18, Sośniak 6, Wolnik 2 – Kotlewski 27, Wojciechowski 10, Jarecki 4, Szymczak 0.