Raków “potknął się” na Śląsku!

W ostatnim, niedzielnym spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zremisował u siebie 1:1 z wrocławskim Śląskiem. Bramkę dla gości tuż przed gwizdkiem oznajmiającym zakończenie pierwszej części gry, strzelił Caye Quintana. Natomiast w drugiej połowie, uderzeniem z dystansu Michała Szromnika pokonał Reprezentant Polski, Patryk Kun!

Początek spotkania co ciekawe, należał do gości ze Stolicy Dolnego Śląska ale próby wrocławian nie znalazły drogi do bramki. Ta sytuacja zmieniła się tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu. Caye Quintana “na raty” i to dopiero za trzecim razem pokonał Kacpra Trelowskiego w 45.minucie i na przerwę dość niespodziewanie, to goście schodzili prowadząc z Rakowem Częstochowa, 1:0! Dla wychowanka Isla Cristiny CF było to…pierwsze trafienie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy! Hiszpan jest zawodnikiem Śląska Wrocław od…2021 roku!

W drugiej części meczu goniący wynik podopieczni Marka Papszuna zagrali skuteczniej, czego efektem był gol zdobyty przez Patryka Kuna 62.minucie! Reprezentant Polski płaskim strzałem w długi róg pokonał Michała Szromnika.

Goście po stracie tego gola ani myśleli poprzestać tylko na wyniku remisowym. Podopieczni Piotra Tworka bardzo bliscy wywiezienia pełnej puli byłi w…czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. Po strzale Waldemara Soboty piłka trafiła w…słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Trelowskiego!

Dzięki remisowi w Częstochowie na czele tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy są trzy kluby, które na swoim koncie mają 56 punktów. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu prowadzi Lech, druga jest Pogoń, a trzeci Raków. Tuż za podium jest Lechia, która do trójki liderów traci aż 10 punktów. Na szczycie tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy zrobił się potworny ścisk a do zakończenia sezonu pozostało raptem tylko…sześć kolejek!

W drużynie Śląska Wrocław całe spotkanie rozegrał były zawodnik Rakowa Częstochowa, Petr Schwarz który został napomniany w 67.minucie żółtą kartką.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra w Wielką Sobotę, 16.kwietnia br. Częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem, KS Bruk – Betem Termaliką Nieciecza. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie w Niecieczy 199 w gminie Żabno. Początek spotkania o godzinie 15:00. Mecz “na żywo” od godziny 14:40 pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3.

W zespole “Słoni” występuje dwóch byłych zawodników Rakowa: bramkarz Tomasz Loska i pomocnik, Adam Radwański. Niecieczanie z zaledwie 24.puntktami plasują się na przedostatniej, siedemnastej lokacie tracąc aż siedem punktów do piętnastego, KGHM MZKS Zagłębia Lubin.

10.04.2022, g.17:30: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – WKS Śląsk Wrocław 1:1, (0:1),

0:1: Caye Quintana 45′

1:1: Kun 62′

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Gvilia 14′ (faul), Wdowiak 81′ (faul), Tudor 82′ (faul) – Golla 10′ (faul), Olsen 42′ (faul), Jastrzembski 51′ (faul), Piasecki 57′ (faul), Schwarz 67′ (faul), Sobota 89′ (faul). Widzów: 5500 (komplet).

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 7.Fran Tudor, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 3.Milan Rundić, 22.Deian Sorescu (80′ 70.Fábio Sturgeon), 66.Giannis Papanikolau, 88.Walerian Gvilia (46′ 8.Ben Lederman), 30.Władysław Koczerhin (46′ 17.Mateusz Wdowiak), 11.Ivi López (83′ 77.Marcin Cebula), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (87′ 18.Jakub Arak).

Rezerwowi: 1.Vladan Kovačević – 6.Andrzej Niewulis, 34.Luka Gagnidze, 9.Sebastian Musiolik.

Trener: Marek Papszun.

WKS Śląsk Wrocław: 22,Michał Szromnik – 19.Patryk Janasik, 21.Łukasz Bejger, 14.Wojciech Golla (kpt), 15.Márk Tamás, 23.Victor Garcia (83′ 4.Dino Štiglec), 10.Dennis Jastrzembski (55′ 7.Robert Pich), 17.Petr Schwarz, 8.Patrick Olsen (83′ 29.Krzysztof Mączyński), 24.Caye Quintana (51′ 5.Waldemar Sobota), 11.Fabian Piasecki (83′ 9.Erik Expósito).

Rezerwowi: 1.Matúš Putnocký – 2.Diogo Verdasca, 16.Javier Hyjek, 33.Adrian Łyszczarz.

Trener: Piotr Tworek.