Festyn Rodzinny w Zajączkach Drugich


10  czerwca br. w Zajączkach Drugich w Gminie Krzepice w powiecie kłobuckim odbył się pierwszy dzień dwudniowego Festynu Rodzinnego, pod honorowym patronatem Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego. Była to też okazja do uroczystego otwarcia i poświęcenia nowo wybudowanego boiska sportowego na terenie lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej, wybudowanego dzięki wparciu rządowego programu – Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

 

Boisko wielofunkcyjne kosztowało prawie 500 tys. złotych, z czego 360 tysięcy złotych to środki z rządowego programu, pozostałą kwotę dopełniła Gmina Krzepice. – To dla nas ogromna radość. Z obiektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy – mówił komendant OPS Zajączki Drugie.

W festyn swoją obecnością zaszczycili między innymi: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński, Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, Wiceprezes Tauronu Artur Warzocha, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Kłobuckiego Maciej Mońka, Radna Miasta i Gminy Krzepice Alicja Chęcińska, Radny Miasta i Gminy Krzepice Damian Pilarz. Goście gratulowali przedsięwzięcia i życzyli dobrej zabawy.

Wiceminister Szymon Giżyński, któremu organizatorzy szczególnie dziękowali za rekomendację wniosku  budowy boiska, mówił o idei ,,uprawiania sportu z Panem Bogiem i w imię ideałów miłości ojczyzny”. – Dzisiaj oddajemy do użytku rzecz bardzo potrzebną, boisko sportowe, które z intensywnością oczekiwali mieszkańcy. Na tym boisku będą oni mogli uprawiać różne dyscypliny sportowe, rozwijać swoje talenty, ale też poprzez sport wypoczywać. I ważne jest, żeby to odbywało się z pięknym, polskim orłem na koszulce i z Panem Bogiem w sercu – mówił Szymon Giżyński. Jednocześnie sięgnął do wspomnień z najlepszego okresu polskiej piłki nożnej. – Trzeba też pamięć o tych, którzy poprzez działalność sportową stworzyli szkołę nie tylko w zakresie trenerskim, ale i w zakresie bon motów. Do nich zaliczamy Kazimierza Górskiego, który jest wzorem dla kolejnych pokoleń – jako trener, ale też jako twórca takich powiedzeń, jakże oczywistych i trafnych, że: ,,piłka jest okrągła, a bramki są dwie”, ,,mecz można wygrać, przegrać, albo zremisować”. W nich tkwiła genialna prostota, niezwykle skuteczna, co przekładało się na sukcesy, takie jak w 1974 roku, kiedy Polska osiągnęła wielki tryumf zdobywając brązowy medal w Mistrzostwach świata –  dodał Wiceminister Szymon Giżyński, akcentując, że budowa boiska w Zajączkach Drugich to duża zasługa polskiego rządu Prawa i Sprawiedliwości, który podał rękę, tak jak w tysiącu innych sytuacji, lokalnej wspólnocie.

Burmistrz Krystian Kotynia dziękując wszystkim za wsparcie budowy boiska i organizację festynu. – Trzeba też podziękować panu wojewodzie Robertowi Magdziarzowi, który pomógł nam w kluczowym momencie uzyskania pozwolenia na budowę, co przyspieszyło realizację inwestycji ku pożytkowi wspólnemu. lala moment będziemy tu wykonywać kolejne zadanie – budowę profesjonalnego oświetlenia boiska, co stanie się dzięki przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego – mówił burmistrz Kotynia.

Organizatorzy festynu: Klub Sportowy Florian, Fundacja Lar.Go Razem Możemy Więcej, OSP Zwierzyniec Drugi, Gmina Krzepice,  przygotowali dla uczestników wiele atrakcji: loterię fantową, dmuchańce, pokaz pucharu Mistrza Polski, zdobytego w tym roku przez Raków Częstochowa . W drugim dniu głównym przyciągającym magnesem będzie biegi Tauron Run, sponsorowany przez firmę Tauron. – W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu staramy się docenić wszystkie  wysiłki społeczności i wspólnot lokalnych na rzecz poprawy swojego życia, ale także budowy więzi międzyludzkich. Jako grupa Tauron dołożyliśmy swoją cegiełkę do dzisiejszego wydarzenia – biegu Tauron Run – mówił Artur Warzocha.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *