Klątwa “Pasów” trwa!

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z MKS Cracovią, aż 0:3 w spotkaniu ósmej serii spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dwa trafienia w tym spotkaniu dla gospodarzy zdobył Michał Rakoczy a jedną bramkę strzelił Jewhen Ołehowycz Konoplanka.

Podopieczni Marka Papszuna byli tylko tłem dla znakomicie grającej drużyny Cracovii. Pierwszą bramkę w tym meczu podopieczni Jacka Zielińskiego zdobyli w 28.minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego Vladana Kovačevicia, pięknym uderzeniem pokonał 86-krotny Reprezentant Ukrainy i wychowanek Olimpika Kirowohrad, Jewhen Ołehowycz Konoplanka.

Nie minęło ledwie 240.sekund a gospodarze podwyższyli prowadzenie! Michał Rakoczy precyzyjnym strzałem po raz pierwszy w sobotni wieczór pokonał golkipera Rakowa Częstochowa!

W pierwszej odsłonie podopieczni Marka Papszuna grali źle i byli wyraźnie słabsi od “Pasów”. Druga odsłona miała zmienić obraz słabo grającego Rakowa. Ale tak się nie stało. W 49.minucie meczu krakowianie zdobyli trzeciego gola, a na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się wychowanek UKS 6 Jasło, Michał Rakoczy.

W 61.minucie spotkania wprowadzony sześć minut wcześniej na boisko, Vladislavs Gutkovskis stanął przed szansą zniwelowania strat przez Raków, jednak po strzale Reprezentanta Łotwy, skutecznie interweniował Karol Niemczycki.

Natomiast w trzeciej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej części meczu, z rzutu wolnego uderzał Iván López Álvarez „Ivi López”. Piłka po strzale Hiszpana przeleciała wysoko, ponad bramką gospodarzy!

Tym samym Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z MKS Cracovią, 0:3 w spotkaniu 8.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Porażka jest jak najbardziej zasłużona, bo częstochowianie byli wyraźnie słabsi od bardzo dobrze grającej ekipy Jacka Zielińskiego.

Piłkarze Rakowa Częstochowa po tej porażce mają na swoim koncie 13.punktów. Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Marka Papszuna rozegra dopiero w niedzielę, 11.września br. O godzinie 17:30 przy Limanowskiego 83 – Raków zmierzy się Legią Warszawa. Bilety na to spotkanie można zakupić poprzez stronę internetową bilety.rakow.com Mecz “na żywo” od godziny 17:00 pokażą stacje: Canal + Premium i Canal + Sport 3.

03.09.2022, g.20:00: Kraków (Stadion im.Marszałka Józefa Piłsudskiego) :

MKS Cracovia – RKS Raków Częstochowa 3:0, (2:0),

1:0: Konoplanka 28′

2:0: Rakoczy 32′

3:0: Rakoczy 49′

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Oshima 90+2′ (faul) – Kun 19′ (faul), Arsenić 28′ (faul), Berggren 80′ (faul). Widzów: 7182.

MKS Cracovia: 23.Karol Niemczycki – 2.Cornel Emilian Râpă, 85.David Jablonský, 88.Matej Rodin (46′ 24.Jakub Jugas), 5.Virgil Eugen Ghiță, 3.Michal Sipľak (kpt), 11.Michał Rakoczy (60′ 9.Benjamin Källman), 18.Takuto Oshima, 8.Mathias Hebo Rasmussen, 10.Jewhen Ołehowycz Konoplanka (74′ 25.Otar Kakabadze), 71.Patryk Makuch (85′ 4.Paweł Jaroszyński).

Rezerwowi: 30.Adam Wilk – 20.Karol Knap, 21.Thiago Rodrigues de Souza, 22.Florian Loshaj, 38.Jakub Myszor.

Trener: Jacek Zieliński.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 4.Efstrátios Svárnas, 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić, 17.Mateusz Wdowiak, 66.Ioánnis Giannis Papanikoláou (56′ 27.Bartosz Nowak), 55.Szymon Czyż (66′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 11.Iván López Álvarez „Ivi López”, 30.Władysław Koczerchin (76′ 14.Daniel Szelągowski), 23.Patryk Kun (56′ 7.Fran Tudor), 99.Fabian Piasecki (56′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 71.Wiktor Długosz, 9.Sebastian Musiolik.

Trener: Marek Papszun