PIŁKA NOŻNA W REGIONIE

II liga gr. zachodnia

W meczu 17. kolejki rozgrywek grupy zachodniej, częstochowski Raków zremisował 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Czerwono-niebiescy wypracowanej przewagi na boisku nie potrafili zamienić na gole. Był to dziwny mecz, w którym obie strony zmarnowały rzuty karne. W pierwszej połowie chybili gospodarze, w 90. minucie nie trafili częstochowianie. Gola na konto częstochowskiego zespołu zdobył Dawid Świerk. Na kolejkę przed ostatnim meczem Rakowa w rundzie jesiennej częstochowski zespół plasuje się na ósmym miejscu w tabeli i traci do lidera zaledwie 5 „oczek”.
III liga śląsko-opolska
Trzynasta kolejka rozgrywek trzeciej ligi była pechowa dla dwóch spośród trzech zespołów reprezentujących nasz region. MKS Myszków przegrał 1:4 w Piotrówce z tamtejszym LZS-em, a Orzeł Psary / Babienica uległ Skałce Żabnica 0:1. Cenne punkty zdobyła za to częstochowska Victoria, która pokonała u siebie KS Krasiejów 1:0. Orzeł i MKS plasują się w środkowej częsci tabeli zajmując odpowiednio 7. i 8. pozycję. W grupie broniących sie przed spadkiem znajduje sie Victoria, która z 12. punktami na koncie zajmuje 14. lokatę.
IV liga śląska
Oba pojedynki derbowe zakończyły się wynikami 3:1. W pierwszym z nich Unia Rędziny pokonała Kamienicę Polską, w kolejnym Włodar Częstochowa wygrał z Zielonymi Żarki. W pozostałych meczach Olimpia Truskolasy rozgromiła 5:1 Victorię Jaworzno, Skra Wadrox zremisowała 1:1 z Czarnymi Sosnowiec. W tabeli najwyżej spośród reprezentantów naszego regionu jest Skra Wadrox, która lideruje, na trzecim miejscu plasuje sie natomiast Włodar.
Klasa Okręgowa
Komplet wyników 15. kolejki „okręgówki: KS Panki – Raków II Częstochowa 2 : 1, Znicz Kłobuck – Pogoń Kamyk 1 : 3, Sparta Lubliniec – Płomień Kuźnica Mar. 5 : 1, Unia Kalety – Lotnik Kościelec 2 : 0, Naprzód Ostrowy – Pogoń Blachownia 2 : 3, Jedność Boronów – Pilica Koniecpol 0 : 4, Liswarta Popów – MLKS Woźniki 1 : 8, Polonia Poraj – Lot Konopiska 1 : 2. Na czele tabeli niezmiennie znajduje sie zespól z Koniecpola.