Spowodował kolizję i pojechał dalej. Miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 25-latek. Mężczyzna mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę toyoty i w miejscowości Strzebiń doprowadził do kolizji z innym pojazdem, po czym odjechał.

We wtorek 6 września około godziny 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji dostawczego forda i toyoty, która miała miejsce na ul. Lublinieckiej w Strzebiniu. Według relacji zgłaszającego sprawca kolizji zaraz po zderzeniu odjechał w stronę Bukowca. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol “drogówki”. W trakcie dojazdu, w miejscowości Bukowiec, mundurowi zauważyli pojazd pasujący do opisu samochodu sprawcy. Dodatkowo kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu, jechał slalomem stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą 25-letni mieszkaniec gminy Koszęcin miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa od razu zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową. Nieodpowiedzialny kierujący wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu do 2 lat więzienia. Będzie musiał się także liczyć z grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Lubliniec

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *