Dramatyczny krzyk Dominika o pomoc


Nic nie zapowiadało takiego nieszczęścia w rodzinie Państwa Wojewódzkich z miejscowości Czerwona Woda. Skromnie żyjący rodzice z niecierpliwością oczekiwali narodzin ich pierwszego dziecka. Jeśli mieli jakieś obawy, to jedynie te, jak sobie poradzą w sytuacji przyjścia dziecka na świat w trudnym czasie pandemii. Pani Izabela w wyniku standardowych badań prenatalnych uzyskała potwierdzenie, że urodzi zdrową dziewczynkę. Michalina tak miała mieć na imię. 13 lipca 2020 roku nastąpił szok i niedowierzanie. Kobieta urodziła nie córeczkę, a synka i do tego strasznie niepełnosprawnego. Zdiagnozowano u noworodka bardzo rzadkie schorzenie genetyczne o nazwie Hemimelia Promieniowa.  

Zebrano: 114180.00 zł
32.62 %
Potrzebuje: 350000.00 zł
3 dni do końca 1260 liczba darczyńców

 

Rączki i nóżki malucha nie rozwinęły się w okresie płodowym. U rączek wystąpił brak kości promieniowych, a w nóżkach wystąpiła wada stópek, która została już skorygowana. W tej chwili Dominik, bo tak ma na imię, używa specjalnych malutkich ortez do ich stabilizacji. Dziecko wymaga natychmiastowego leczenia operacyjnego. Chodzi o naprostowywanie i naciąganie nadgarstka oraz przedramienia. Operacja chirurgiczna ma spowodować przesunięcie nadgarstka w stronę promieniową, do stabilizacji użyte zostaną druty  Kirschnera lub pręty Steinmanna. Kolejnym etapem leczenia będzie osteotomia (przecięcie) kości łokciowej. Konieczna będzie także rekonstrukcja ułożenia kciuka. 

Rodzice Dominika mają już umówioną wizytę konsultacyjną u specjalisty, ponoszą koszty dojazdów i rehabilitacji. Już wiedzą, że koszt operacji wyniesie 350 tys. zł. Dlatego zwrócili się do Fundacji Zbieramy Razem o pomoc finansową. Sami nie mają żadnych szans udźwignięcia takiego ciężaru finansowego. A jak każdym rodzicom, także im zależy na zdrowiu swojego kochanego dziecka.  

Nie ma nic piękniejszego w życiu, jak pomóc komuś, kto znalazł się w nieszczęściu. Dobro zawsze przecież do nas powraca. Dlatego Zarząd Fundacji Zbieramy Razem jest przekonany, że wszyscy ludzie dobrej woli, o gorących i wrażliwych sercach nie pozostawią rodziców Dominika samych sobie z tym problemem.   Bardzo prosi o pomoc, o wsparcie do operacji Dominika, aby był samodzielny i uzyskał manualną sprawność. Z pewnością malec wszystkim odwdzięczy się swoim szczerym uśmiechem.  

Wpłat prosimy dokonywać na subkonto z dopiskiem “Pomoc dla Dominika Wojewódzkiego”. Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697. Mile widziany jest też Wasz 1% podatku. W rozliczeniu PIT należy wpisać numer KRS 0000 518797, a w rubryce cel szczegółowy: Pomoc dla Dominika Wojewódzkiego. 

Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38). 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *