Pomóżmy dzieciom, których nikt nie chce


W Częstochowie od 2000 r. działa Stowarzyszenie z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie, które opiekuje się porzuconymi noworodkami i poszukuje dla nich rodziców adopcyjnych.

W Częstochowie od 2000 r. działa Stowarzyszenie z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie, które opiekuje się porzuconymi noworodkami i poszukuje dla nich rodziców adopcyjnych.
W sobotę 29 listopada we Wrzosowej w Domu Przyjęć Okolicznościowych “Beata” odbędzie się na rzecz Stowarzyszenia bal charytatywny. Organizacji podjęła się Beata Stawicka właścicielka DPO “Beata”. – Bale i zabawy charytatywne wspólnie ze Stowarzyszeniem organizuję od 2001 r. Było już ich kilka – karnawałowe, andrzejkowe – mówi Beata Stawicka.
Porzucanie dzieci to palący problem społeczny współczesnych czasów. W tym roku w częstochowskim ośrodku każdego miesiąca przebywało około 14 noworodków z całego województwa śląskiego. Przeciętny czas oczekiwania na adopcję trwa około trzech miesięcy, ale o rodziców coraz trudniej, stąd Stowarzyszenie poszukuje ich również poza granicami kraju, w ramach tzw. adopcji międzynarodowej. – Utrzymanie dzieci, jak wiadomo, wiąże się ze sporymi kosztami, a pieniędzy brakuje. Państwo przekazuje Stowarzyszeniu tylko 30 zł miesięcznie na jedno dziecko, dlatego organizujemy różne imprezy. Wspomagają nas firmy, dużo pracy wkładają osoby związane z ośrodkiem. Tegoroczny bal mocno wsparły Zakłady Mięsne w Aleksandrii – mówi Stawicka.
Stowarzyszenie poszukuje innych form pozyskiwania funduszy na swoje cele. Przy ul. Michałowskiego 30 w Częstochowie, gdzie jest również siedziba organizacji, uruchomiono aptekę, z której dochód przekazywany jest dla Stowarzyszenia.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *