Casting na małego prezentera


Pięćdziesięcioro troje dzieci z Częstochowy, w wieku od 4 do 8 lat, spróbowało swoich sił w castingu na prezentera do programu edukacyjnego dla najmłodszych „Psie opowieści czyli Ochy i Fochy”, emitowanego w TVP1. Mobilne studio przesłuchań zawitało do naszego miasta 9 października. Częstochowa była 20. z 40 miast na trasie akcji.

Cykl „Psie opowieści” można oglądać w TVP1 we czwartki o godz. 9.10. Dzieci poznają dzięki niemu rozmaite emocje i uczą się z nimi radzić. Każdy odcinek poświęcony jest innej emocji. Prowadzącymi są animowane psy Emsi Ciapek, Szykowna Pati, Pamela Pudel, Maks Ciacho, Henio Kafar, Pan Szerlok Tropiciel, Hrabia Ksawery, Gabi Gadka, Arnold Brama i Janek Hipis. Teraz szansę na wystąpienie u ich boku będzie miało pięcioro dzieci wyłonionych w konkursie.
By wziąć udział w przesłuchaniu wystarczyło podejść z opiekunem do punktu rejestracji, wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie z przydzielonym numerkiem czekać na swoją kolej. – Casting polega na opowiedzeniu czegoś o sobie, przeprowadzeniu wywiadu z animatorem przebranym za Maksa Ciacho – jednego z bohaterów programu, a także odpowiedzeniem na jego pytania. Zależy nam na tym, aby dzieci były śmiałe, wygadane, nie bały się kamer. Zbieramy kasety z nagraniami wszystkich uczestników z każdego miasta i wysyłamy je do TVP1. Tam jury wybierze pięciu finalistów, którzy wystąpią w trzech ostatnich odcinkach programu, a dodatkowo zwiedzą studio TVP z gwiazdą i przekonają się jak wygląda praca w telewizji. – tłumaczył Karol Malko, który pracuje przy castingach.

4-letnia Ania przyszła na plac Biegańskiego z mamą w bardzo konkretnym celu. – Chcę zostać prezenterką, jak panie, które występują w telewizji. W przedszkolu mówią, że jestem gwiazdą, bo ładnie śpiewam i mówię wiersze z pamięci. Bardzo chciałabym porozmawiać z tymi pieskami i wystąpić z nimi w programie. – powiedziała. Podobnego zdania był 6-letni Kamil, który także widzi siebie w roli prezentera telewizyjnego. – Myślę, że to właśnie zawód dla mnie. Lubię oglądać telewizję i występować w szkole przed innymi. Dostałem nawet mikrofon od starszej siostry i często udaję, że mówię do niego w telewizji, a tu nie trzeba udawać, bo to prawdziwa telewizja. Mam nadzieję, że wygram i pokażą mnie w tym programie.

Rodzice, którzy przyprowadzili na casting swe pociechy nastawieni byli raczej na zabawę, niż wygraną ich dzieci. – Przyszliśmy tutaj, bo dowiedziałam się o castingu przypadkiem. Kilka razy widzieliśmy „Psie opowieści”. Syn na pewno jest śmiały i otwarty, jednak nie jesteśmy tu, aby koniecznie wygrać casting. Bardziej zależało mi na tym, żeby syn mógł dowiedzieć się, jak wygląda telewizja od kuchni, przyjrzeć się temu co się tutaj dzieje i pobawić się – mówiła pani Olga, mama 7-letniego Kuby.

Akcję organizuje Laboratorium Komunikacji, które mieści się w Warszawie. Tam też odbędzie się nagranie laureatów, które będzie miało miejsce w dniach 6-7 listopada 2010 r. Ogłoszone wyniki konkursu będzie można sprawdzić do 3 listopada br. na stronie internetowej www.psieopowiesci.tvp.pl.

IZABELA WOŹNICKA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *