Przeor Jasnej Góry dziękuje za pielgrzymowanie i zaprasza na koncert


„Dziękuję wszystkim uczestnikom pieszych pielgrzymek, którzy przybywają na Jasną Górę. Jesteście wielkim darem i świadectwem dla nas wszystkich” – mówi o. Samuel Pacholski. Dziękuje też tym, którzy zrozumieli szczególnie trudną sytuację w tym roku i dobrowolnie zrezygnowali z fizycznego pielgrzymowania na Jasną Górę, ale duchowo codziennie łączą się z sanktuarium i tymi, którzy są w drodze. „Jesteście równie ważni i wasze świadectwo jest równie wartościowe dla wszystkich” – zapewnia.

 

O. Samuel zauważa, że niemal każda diecezja, mimo przeszkód, w takiej czy innej formie, ale i w tym roku, organizuje pielgrzymki piesze, by potwierdzić trwałość i autentyczność tej formy realizowania programu duszpasterskiego.

„Jasna Góra jest przygotowana na przyjęcie większej rzeszy pielgrzymów – zapewnia o. przeor – Mamy środki dezynfekcyjne, maseczki, komunikaty przypominające o konieczności stosowania się do zasad reżimu sanitarnego, jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi w Częstochowie, realizujemy wymogi, które nas obowiązują” – twierdzi o. Pacholski, ale przyznaje, że „czasem problematyczne jest to, jak egzekwować zasady np. używanie przez pielgrzymów maseczek”. „Przypominamy i nieustannie się modlimy” – podkreśla i zaprasza wszystkich na Jasną Górę, zwłaszcza na uroczystości odpustowe 15 sierpnia.

We Wniebowzięcie główna Msza św. sprawowana będzie o godz. 11.00 na Szczycie. Jak zwykle o 8.00 celebrowana będzie Eucharystia dla Warszawy, a o 19.00 dla Częstochowy. W wigilię święta, 14 sierpnia o godz. 21.00 odbędzie się wielki koncert „Abba Ojcze” z udziałem plejady polskich gwiazd, transmitowany przez TVP1.

 

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-14085

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *