Trzy medale Magdy Drab

TRÓJBÓJ

W Irlandii w dniach 02-06.07.2008r. odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów w trójboju nowoczesnym. Wśród najlepszych zawodników nie zabrakło częstochowian . Magdalena Drab zawodniczka UKS „Trójka” Częstochowa okazała się najlepszą zawodniczką naszej reprezentacji i wraca do kraju z trzema medalami. Medal srebrny wywalczyła indywidualnie uzyskując 3480p. (wyniki poszczególnych konkurencji-strzelanie 168p. pływanie 2:04,94 bieg 7:14,33).
– Zarówno Magda jak i ja cieszymy się z wicemistrzostwa, ale pozostaje pewien niedosyt, gdyż Magda „zawaliła” strzelanie i pobiegła nieco poniżej swoich możliwości, a szkoda bo była szansa na walkę o złoto – powiedział Jacek Gawda – trener zawodniczki.

Drugi medal Magdy to sukces drużynowy, polki w składzie M. Drab, J. Kowalska , A. Maliszewska uległy nieznacznie jedynie Węgierkom. Ostatni dzień mistrzostw przyniósł Magdzie medal brązowy w sztafetach wraz z koleżankami J. Łażewską i A. Bzikowską ukończyły zawody na trzeciej pozycji po pięknym finiszu całej sztafety w trzeciej konkurencji biegu.

Kolejny start Magdy Drab to Mistrzostwa Polski juniorów oraz kolejne Mistrzostwa Europy tym razem w pływaniu. Wprawdzie o medale będzie trudniej, ale już sam udział młodej częstochowskiej pływaczki w imprezie tej rangi jest jej ogromnym sukcesem – w historii częstochowskiego pływania jest pierwszą zawodniczką z Częstochowy która będzie miała szansę walczyć o najwyższe laury w MEJ.

Magdalena Drab w tym roku ukończyła Gimnazjum nr 3 w Częstochowie, poza uprawianiem dwóch bardzo trudnych konkurencji jest wzorową uczennicą i laureatką olimpiady przedmiotowej z biologii.

Kolejne dwa medale w kolorze srebrnym zajęła nasza reprezentacje mężczyzn w klasyfikacji drużynowej oraz sztafet . Członkiem obu zespołów był inny częstochowianin uczeń SMS w Łomiankach Przemysław Kryczka.