Punkty zostały w Bytowie

Bytovia Bytów – Raków Częstochowa 3:0

W spotkaniu 17. kolejki II ligi zachodniej Raków Częstochowa zmierzył się na wyjeździe z Bytovią Bytów, która w tym sezonie nie odniosła jeszcze porażki na własnym terenie. Miejscowy zespół pokonał Raków 3:0 i nadal liczy się w walce o awans do pierwszej ligi.
Po zaciętej grze w środku pola wynik spotkania otworzyli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się J. Surdykowski, wykorzystując fatalny błąd w polu karnym M. Kosa (23’). Od 43. minuty bytowski zespół musiał grać w dziesiątkę po faulu M. Stefanowicza na R. Strzeleckim, za który otrzymał czerwoną kartkę. Częstochowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, wykorzystując liczebną przewagę w polu. Jednak po błędzie Ł. Góry w sytuacji bramkowej znalazł się ponownie J. Surdykowski i podwyższył wynik na 2:0 (71’). Siły zespołów wyrównały się w 74. minucie, kiedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał D. Byrtek. Wynik spotkania ustalił R. Hirsz, który w dwójkowej akcji z W. Wilczyńskim zgubił defensywę częstochowian i po raz trzeci pokonał M. Kosa (86’).
Komplet punktów został w Bytowie, a podopieczni J. Brzęczka zakończyli rundę jesienną na siódmym miejscu w tabeli. Czerwono-niebiescy będą mieć jeszcze szansę na zapunktowanie w pojedynku z Calisią Kalisz, rozgrywanym w ramach rundy rewanżowej 23. listopada.