Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Kędzierzyn Koźle 2021


        Ponad 30 młodych lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U 16. Zawody odbyły się w Kędzierzynie Koźlu. Zawodnicy CKS zdobyli 8 medali (1 złoty, 7 srebrnych).

 

 Złoty wywalczył Maksymilian Paludkiewicz w rzucie młotem uzyskując 34,88 m.     Medale srebrne zdobyli: Klaudia Wrzosowska 2000 m – 7:09,92 min, Julia Antosiewicz wzwyż – 140 cm, Alan Kluczny w skoku wzwyż 180 cm oraz w biegu na 110 m przez płotki – 16.01 s, Dominik Wróbel dysk – 41,55 m, Szymon Stradomski w rzucie oszczepem – 29,53 m oraz sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie Julia Kubik, Aleksandra Lipska, Kinga Woś, Julia Trąbczyńska  w czasie 51,60 sek.

Pozostałe wyróżniające wyniki: 4 miejsce Nadia Mizgała 1000 m – 3:21,20, 4 miejsce Maciej Dyja 110 m ppł – 17,91 s, 5 miejsce Emilia Nicia wzwyż – 135 cm, 4 miejsce Tomasz Śliwoń – 1000 m z przeszkodami – 3:04,82 min, 5 miejsce Maja Ruszel oszczep – 27,95 m, 6 miejsce Julia Kubik 300 m ppł – 50,47 s, 6 miejsce Martyna Cendrowska 1000 m przeszkody – 3:25,59 min, 7 miejsce Szymon Woźniak 1000 m przeszkody – 3:15,50 min, 7 miejsce  Michał Krakowian dysk – 28,76 m, 7 miejsce Szymon Jałocha w dal – 5,04 m, 7 miejsce  Kinga Woś 100 m – 13,17 s, 7 miejsce Julia Trąbczyńska 300 m ppł – 51,50 s, 7 miejsce Sebastian Fielauf oszczep – 24,33 m.

W punktacji zespołowej młodzi lekkoatleci CKS Budowlani zajęli I miejsce zdobywając 43 punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, które prowadzi Ministerstwo Sportu.

msc klub osty suma
1 CKS Budowlani Częstochowa (SL) 34 43
2 MKS-MOSM Bytom (SL) 22 36
3 UKS-MOS Opole (OP) 19 29
4 TL Pogoń Ruda Śląska (SL) 19 27
5 SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała (SL) 16 20
6 MULKS Juvenia Głuchołazy (OP) 14 20
7 KS Sprint Bielsko-Biała (SL) 16 18
8 MKS Żywiec (SL) 10 16
9 LUKS MGOKSiR Korfantów (OP) 10 16
10 GKS Piast Gliwice (SL) 14 16
11 MKS Czechowice-Dziedzice (SL) 10 15
12 UKS Trójka Mikołów (SL) 9 14
13 MOS CSiR Dąbrowa Górnicza (SL) 5 12
14 MUKS Wilhelm Szewczyk Czerwionka (SL) 5 11
15 MMKS Kędzierzyn Koźle (OP) 6 11
16 MKS-MOS Katowice (SL) 6 10
17 NKS Start Namysłów (OP) 8 10
18 UKS 5 Plus Rydułtowy (SL) 6 10
19 LKS Pogórze Skoczów (SL) 6 9
20 LUKS Namysłów (OP) 7 9
21 UKS Miotacz Sosnowiec (SL) 6 8
22 LUKS Podium Kup (OP) 7 8
23 AZS-AWF Katowice (SL) 4 6
24 LZS KL Kotwica Brzeg (OP) 4 6
25 MKS-SMS Victoria Racibórz (SL) 3 5
26 UKS Chromik Mysłowice (SL) 4 5
27 KS Victoria Olesno (OP) 4 5
28 MCKiS Jaworzno (SL) 4 5
29 MKS-MOS Płomień Sosnowiec (SL) 4 5
30 UKS Diament Godów (SL) 2 4
31 MUKS Gim 2 Nysa (OP) 2 4
32 UKS Olimp Mazańcowice (SL) 2 4
33 TL ROW Rybnik (SL) 4 4
34 MKS Ustroń (SL) 1 3
34 UKS Czwórka Żory (SL) 1 3
36 UKS Komar Strzelce Opolskie (OP) 2 3
37 LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle (OP) 2 3
38 MKS Iskra Pszczyna (SL) 3 3
39 LKS Orzeł Kozy (SL) 2 2
40 TS AKS Chorzów (SL) 1 2
41 LKS Pszczyna (SL) 2 2
42 MOSM Tychy (SL) 2 2
43 TL Athletics Jastrzębie (SL) 1 1
44 Kabex LKS Podkowa Janów (SL) 1 1
45 UKS Olimpia Zabrze (SL) 1 1
46 MUKS SZS Cieszyn (SL) 1 1

 

fot. KB

Alan Kluczny przy swoim życiowym wyniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *