Powtórka z rozrywki…

Mistrzowie Polski, Raków Częstochowa bezbramkowo zremisowali ze zdobywcą Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski, Legią Warszawa w spotkaniu decydującym o Superpucharze Polski. W konkursie “jedenastek” lepsi okazali się “Wojskowi”, którzy pokonali “Medalików”, 6:5. Dokładnie takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie między tymi drużynami o Fortuna Piłkarski Puchar Polski, który został rozegrany 2.maja br. na PGE Stadionie Narodowym!

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana i obydwa zespoły nie stworzyły sobie wielu okazji do zdobycia gola. W 11.minucie bliscy objęcia prowadzenia byli podopieczni Dawida Szwargi, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Bogdan Racovitan. Po strzale głową Młodzieżowego Reprezentanta Rumunii piłka odbiła się od poprzeczki.

Goście natomiast swoją szansę na zdobycie gola mieli w 19.minucie, kiedy to nieudanie wykończył akcję też Thomas Pekhart. Czeski napastnik po dośrodkowaniu z lewej strony Ernesta Muciego, strzelał głową, ale nieczysto trafił w piłkę i poleciała ona obok słupka bramki strzeżonej przez Vladana Kovacevicia. Premierowa odsłona tym samym zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania rozpoczęła się groźnie dla podopiecznych Kosty Runjaicia. W 57.minucie główkował Tomas Pekhart ale piłka po strzale wychowanka TJ Sušice odbiła się od słupka. W tej sytuacji interweniował jeszcze golkiper Rakowa, który odbitą od słupka piłkę zdołał jeszcze wybić na rzut rożny.

Bardzo dużo działo się już w doliczonym czasie gry, kiedy to arbiter główny Pan Szymon Marciniak z Płocka “dorzucił” aż osiem minut! Najpierw w 90.minucie z rzutu wolnego płaskim strzałem Kacpra Tobiasza próbował zaskoczyć Ben Lederman ale trafił w mur. Następnie w czwartej minucie doliczonego czasu gry ten sam zawodnik idealnie “obsłużył” wbiegającego w pole karne Marcina Cebulę. Wychowanek Pogoni 1945 Staszów mając przed sobą tylko golkipera “Wojskowych” próbował zdobyć gola podcinką ale…trafił tylko w poprzeczkę.

Po zakończeniu meczu o Piłkarski Superpuchar Polski od razu rozgrywany był konkurs rzutów karnych. Po stronie gospodarzy pomylili się Marcin Cebula (Jego strzał wybronił Kacper Tobiasz) i Jean Carlos Silva Rocha. Jego uderzenie poszybowało ponad bramką gości. Natomiast po stronie przyjezdnych strzał Macieja Rosołka doskonale “wyczuł” Vladan Kovacević. Tym samym piłkarze Legii Warszawa po raz piąty w historii zdobyli Piłkarski Superpuchar Polski.

W zespole gości do 90.minuty na boisku występował były zawodnik Rakowa, Patryk Kun. Natomiast spotkanie z wysokości trybuny ViP oglądali m.in Selekcjoner Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Fernando Santos, Prezes PZPNCezary Kulesza, Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk oraz Europoseł, Jadwiga Wiśniewska.

Przed piłkarzami Rakowa Częstochowa teraz emocje związane z rewanżowym spotkaniem 1.Rundy eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Już w najbliższy wtorek, 18.lipca br. “Czerwono – niebiescy” zmierzą się na wyjeździe z 14-krotnym Mistrzem Estonii, Florą Tallinn.

Rewanż zostanie rozegrany we wtorek18.lipca br. o godzinie 19:00 (czasu polskiego) na A. Le Coq Arena w TallinnieObiekt posiada 14 405 miejsc i wszystkie są siedzące. Jest to Stadion Narodowy w Estonii, gdzie swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa Piłkarska Reprezentacja tego kraju oraz kluby FC Flora Tallinn i Levadia Tallinn.

Rewanżowe spotkanie pokaże “na żywo” ogólnodostępna stacja TVP Sport. Mecz będzie można obejrzeć również obejrzeć w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na stronie internetowej www.sport.tvp.pl Początek przedmeczowego studia od godziny 18:00.

15.07.2023, g.20:10 : Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa 0:0, k: (5:6)

5:5 Marc Gual Huguet

5:5 Jean Carlos Silva Rocha (nad bramką)

5:6 Maik Nawrocki

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Zwoliński 84′ (faul), Papanikolau 90+7′ (faul) – Slisz 69′ (faul), Gual 73′ (faul), Baku 90+3′ (faul), Augustyniak 90+8′ (faul). W 64.minucie meczu żółtą kartką został napomniany asystent Trenera Dawida Szwargi, Jakub Dziółka. Widzów: 5500.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan, 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor, 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren (81′ 8.Ben Lederman), 66.Ioánnis Papanikoláou, 11.John Yeboah Zamora (61′ 23.Maxime Dominguez), 30.Władysław Koczerchin (61′ 77.Marcin Cebula), 22.Deian Sorescu (77′ 20.Jean Carlos Silva Rocha), 99.Fabian Piasecki (61′ 9.Łukasz Zwoliński).

Rezerwowi: 89.Kacper Bieszczad – 4.Efstrátios Svárnas, 17.Mateusz Wdowiak, 27.Bartosz Nowak.

Trener: Dawid Szwarga.

KP Legia Warszawa: 1.Kacper Tobiasz – 55.Artur Jędrzejczyk (55′ 17.Maik Nawrocki), 8.Rafał Augustyniak, 5.Yuri Oliveira Ribeiro, 13.Paweł Wszołek, 99.Bartosz Slisz, 22.Juergen Farid Elitim Sepúlveda  (84′ 39.Maciej Rosołek), 27.Josué Filipe Soares Pesqueira (kpt), 20.Ernest Muçi (64′ 28.Marc Gual Huguet), 33.Patryk Kun (90′ 32.Makana Nsimba Baku), 7.Tomáš Pekhart (64′ 9.Blaž Kramer).

Rezerwowi: 30.Dominik Hładun – 12.Radovan Pankov, 18.Patryk Sokołowski, 26.Filip Rejczyk.

Trener: Kosta Runjaić.