“Czerwono – niebiescy” tłem dla “Kolejorza”

Mistrz Polski, Raków Częstochowa przegrał w czwartek, 28.września br. na wyjeździe z poznańskim Lechem aż 1:4 w zaległym spotkaniu szóstej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jedynego gola dla częstochowian zdobył już w 2.minucie, Deian Sorescu. Natomiast trafienia dla gospodarzy były autorstwa: Michała Gurgula (7′), Filipa Marchwińskiego (25′), Kristoffera Velde (72′) i Adriela D’Avili Ba Louy w tuż przed końcowym gwizdkiem.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla podopiecznych Dawida Szwargi, którzy już w 2.minucie meczu objęli prowadzenie. Precyzyjne dośrodkowanie Dawida Drachala na bramkę zamienił Deian Sorescu!

Jednak ten gol bardzo rozzłościł gospodarzy, którzy błyskawicznie odpowiedzieli celnym trafieniem Michała Gurgula już w 7.minucie spotkania!

Zdobyta wyrównująca bramka bardzo pozytywnie nastroiła gospodarzy, którzy coraz częściej stwarzali sobie bramkowe okazje. W 25.minucie meczu na prowadzenie “Kolejorza” wyprowadził wychowanek UKS-u Skórzewo, Filip Marchwiński. Gospodarze, mimo jeszcze kilku dobrych sytuacji schodzili na przerwę prowadząc z aktualnym Mistrzem Polski, 2:1.

W drugiej części gry nie wiele się działo na boisku aż do 72.minuty kiedy to gospodarze zdobyli trzeciego gola na listę strzelców wpisał się jednokrotny Reprezentant Norwegii, Kristoffer Velde, który z łatwośią ograł Bogdana Racovitana i umieścił piłkę w bramce.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania wynik ustalił Adriel D’Avila Ba Loua. Tym samym Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Lechem Poznań, 1:4 w zaległym spotkaniu szóstej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, “Czerwono – niebiescy” po tym meczu mają na swoim koncie szesnaście “oczek” i plasują się w tabeli na czwartej lokacie.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Dawid Szwargi rozegra w niedzielę, 1.października br. O godzinie 15:00 częstochowianie zmierzą się przed własną publicznością z Radomiakiem Radom. Radomianie z dorobkiem jedenastu punktów zajmują w tabeli dzewiątą lokatę. Spotkanie “na żywo” pokaże Canal + Sport. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

4:1: Ba Loua 90+3′

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Karlström 56′ (faul) – Lederman 56′ (faul), A..Kovačević 88′ (faul). Widzów: 21 874.

KKS Lech Poznań: 41.Bartosz Mrozek – 44.Alan Czerwiński, 25.Per Filip Dagerstål (45′ 16.Antonio Milić), 23.Miha Blažič, 15.Michał Gurgul, 2.Joel Vieira Pereira “Joel Pereira”, 22.Radosław Murawski (kpt), 6.Jesper Kewe Karlström, 7.Afonso Gamelas de Pinho Sousa “Afonso Sousa” (68′ 17.Filip Szymczak), 11.Kristoffer Velde (81′ 50.Adriel D’Avila Ba Loua), 10.Filip Marchwiński (81′ 90.Artur Sobiech). Trener: John van den Brom.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 66.Giánnis Papanikoláou (kpt) (46′ 25.Bogdan Racovitan), 15.Adnan Kovačević, 3.Milan Rundić, 21.Dawid Drachal (70′ 14.Srđan Plavšić), 8.Ben Lederman, 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren (75′ 30.Władysław Koczerchin), 11.John Yeboah Zamora (60′ 93.Sonny Kittel), 77.Marcin Cebula, 22.Deian Sorescu, 9.Łukasz Zwoliński (60′ 99.Fabian Piasecki). Trener: Dawid Szwarga.