Lakiery hybrydowe a tradycyjne – porównanie. Które produkty wypadają lepiej?


Hybrydy goszczą na naszych dłoniach już wiele lat. Jeśli jednak nie miałaś jeszcze okazji wypróbować tej metody manicure’u, możesz być ciekawa, na czym polega ich fenomen. Jakie są ich plusy i minusy? Jak wypadają wobec swoich klasycznych odpowiedników? Wyjaśniamy!

 

Lakiery hybrydowe UV wiernie towarzyszą naszej codzienności i pomagają oszczędzić wiele czasu. Kobiety wybierają tę metodę manicure’u na co dzień i na uroczyste okazje. Poznaj ich blaski i cienie. Pokażemy również, jak bardzo różnią się one od klasycznych lakierów.

Lakiery hybrydowe – dlaczego tak drogo?

Zacznijmy od sprawy, która może nurtować wiele z nas – co składa się na cenę produktów hybrydowych? Są one droższe od tradycyjnych lakierów do paznokci. Mówimy oczywiście o drogeryjnych markach, odpowiednich na każdą kieszeń, a nie o produktach premium. Koszt kupienia zestawu startowego, na który składają się lakier hybrydowy, baza, top, cleaner, aceton i lampa UV/LED, może wynieść nawet ok. 200 zł, a nawet więcej.

By wyliczyć realne koszty, warto posłużyć się metodą stosowaną w przypadku zakupu ubrań. Polega ona na wyliczeniu ich realnego kosztu poprzez… ilość założeń danej części garderoby! A więc sukienka za 500 zł, noszona non stop, będzie bardziej opłacalnym zakupem, niż taka za 100 zł, którą spotka zapomnienie w czeluściach szafy. Hybrydy wytrzymają na Twoich paznokciach nawet 4 tygodnie. Co oznacza, że są bardzo wydajne. Jedna buteleczka wystarczy na wiele miesięcy całkiem intensywnego użytkowania. Jeśli chcesz się o tym przekonać, wypróbuj np. lakiery hybrydowe o dobrym składzie od Cosmetics Zone. Z kolei klasyczny lakier potrafi odpryskiwać nawet po jednym dniu od aplikacji.

 

Cena akcesoriów do hybrydy może zwalać z nóg, ale ich koszta szybko się zwracają

Trwały manicure – jak to możliwe?

Dlaczego hybryda jest tak wytrzymała i wydajna? Za sprawą promieni UV lub działania światła LED, masa bazy, koloru i topu ulega polimeryzacji i zmienia się w twardą, ale elastycznie przylegającą do paznokci masę. Dlatego tak ważna w tym procesie jest dobra lampa do hybryd. Urządzenia LED-owe utrwalają lakiery szybciej.

 

Poprawnie wykonana hybryda jest bardzo trwała. Wspomniane już 4 tygodnie to nie przesada. Czasem wystarczy tylko uzupełnić pojawiający się na dole odrost i można ją nosić bardzo długo. Jeśli nie masz potrzeby zmieniać często koloru paznokci, to jest to rozwiązanie idealne. Poza tym top coat chroni hybrydy przed zarysowaniami i odpryskiwaniem fragmentów stylizacji, co jest powszechną zmorą zwykłych lakierów. W przypadku tradycyjnie schnących „klasyków” tydzień bez konieczności ponownej aplikacji jest niezwykle rzadki.

Manicure hybrydowy wyróżnia niezwykła trwałość i wytrzymałość

 

Uczulenie na hybrydę – jak to jest?

Zapewne klasyczny lakier do paznokci też może uczulić, ale to właśnie o hybrydach mówi się, że potrafią wywołać bolesną rekcję alergiczną. Jak to wygląda w praktyce?

Rzeczywiście, źle zaaplikowany lakier hybrydowy może w zły sposób zareagować z naszą skórą. Jeśli nałożymy za dużo produktu, może on spłynąć na skórki. Jeśli na dodatek zraniłaś się podczas przygotowywania płytki do aplikacji hybrydy, ryzyko alergii dodatkowo wzrasta. Zminimalizujesz je bardzo dokładnym nakładaniem cienkich warstw bazy, kolorowego lakieru i topu oraz poprawnym utwardzeniem w lampie. Korzystając z lampy, sugeruj się czasem, który podaje producent hybryd. Baza żelowa potrzebuje go więcej niż klasyczna. Zwróć też uwagę na kolory o intensywnej pigmentacji. One również potrzebują więcej czasu w świetle lampy.

 

Dobrym pomysłem są też lakiery hybrydowe dla alergików. Mają one proste i delikatne składy. Nie znajdziesz w nich najbardziej drażniących, źle tolerowanych przez naszą skórę, substancji.

 

 

 Grafika : materiał partnera 

Podziel się:

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *