Przed Mundialem zwyciężyli ale nie zachwycili…

Piłkarska Reprezentacja Polski w swoim jedynym i ostatnim spotkaniu towarzyskim przed startem w katarskim Mundialu, pokonała w Warszawie, Chile , 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 85.minucie, zawodnik włoskiej US Salernitany 1919, Krzysztof Piątek.

Drużyna pod wodzą Selekcjonera, Czesława Michniewicza nie zachwyciła w starciu z Reprezentacją z Ameryki Południowej. Polacy zagrali źle i słabo,

Gdy wydawało się, że spotkanie z chilijczykami zakończy się bezbramkowym remisem to Polacy przeprowadzili akcję na wagę jak się później okazało- zwycięstwa.  W 85. minucie, po dobrze wykonanym rzucie rożnym, “Biało – czerwoni” objęli prowadzenie. Krzysztof Piątek dopadł do odbitej futbolówki po strzale Jakuba Kiwiora i mierzonym strzałem pokonał Claudio Andrésa Bravo Muñoza.

Dla Reprezentacji Polski spotkanie towarzyskie z Chile było ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się już w niedzielę, 20.listopada br. – Mundialem, który zostanie rozegrany na stadionach w Katarze. Polacy swój pierwszy mecz rozegrają we wtorek, 22.listopada br. Pierwszym rywalem będzie Reprezentacja Meksyku. Początek meczu o godzinie 17:00. Natomiast kolejnymi przeciwnikami Polaków będą Arabia Saudyjska i Argentyna.

W sztabie medycznym Piłkarskiej Reprezentacji Polski jest obecny fizjoterapeuta Rakowa Częstochowa, Wojciech Herman, który wraz całą Piłkarską Reprezentacją Polski udał się na Mundial do Kataru.