SONDA „CZĘSTOCHOWSKIEJ”. O Majówce


W dniach 1-3 maja w Polsce obchodzimy święta państwowe (Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Narodowe  3 maja). Święto Pracy (1 maja) jest obchodzone w naszym kraju od  1950 roku, Dzień Flagi (2 maja) został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku, aby wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Święto Narodowe 3 Maja nawiązujące do uchwalenia Konstytucji w 1791 roku zostało ustanowione w 1919 i wznowione 1990 roku. Konstytucja 3 Maja była to pierwszym Europie, drugim na świecie tego rodzaju aktem prawnym. Ale te dni to też czas na odpoczynek. Jak spędzą majówkę zapytaliśmy mieszkańców powiatu częstochowskiego i lublinieckiego.

 

 

Magda z Częstochowy

– Wyjeżdżam do Anglii, ponieważ tam mieszkają znajomi. W tym czasie będzie koronacja króla Karola III. Londyn jest piękny więc spacer będzie wyjątkowym wyjściem majówkowym. Jedziemy na Wyspy po raz drugi i zamierzamy odwiedzić kilka miejsc, aby zobaczyć jak najwięcej i pożytecznie spędzić ten czas.

 

Kacper z Nierady

– Majówka kojarzy mi się z imprezami na plenerze, przerwą od szkoły, a w tym roku z maturą. Podczas tego okresu zamierzam uczyć się do matury, która startuje już 4 maja, ale pewnie będzie jakaś impreza po drodze.

 

Jakub z Częstochowy

– Spędzam majówkę z przyjaciółmi grając w piłkę na orlikach przy ul. Jesiennej, na Rakowie oraz przy ul. Orkana. Myślę, że może dojść też do grilla ze znajomymi, ale równie dobrze mogę pojechać rowerem do Olsztyna. Pierwsze dni maja to wypoczynek od szkoły, ale też czas na powtórki materiałów w szkole, aby poprawić oceny. To też ważny czas świąt państwowych.

 

Martyna z Herb

-Ten czas spędzę na nadrabianiu zaległości na uczelni, ale majówka jest zależna od pogody. 2 maja jadę na Stadion Narodowy w Warszawie, aby dopingować Raków, nie ma innej opcji, niż obrona Pucharu Polski. Majówkę kojarzę z grillem, znajomymi, rodziną, rowerem, rolkami, oraz zmienną pogodą. Pamiętam, że kiedyś w maju spadł śnieg.

Foto: Dawid Gątkowski

Autor: Dawid Gątkowski

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *