Raków w fotelu lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy!

W rozegranym awansem meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin, 2:1! W pierwszej połowie gola dla gospodarzy zdobył Kamil Grosicki, a tuż po przerwie Vladislavs Gutkovskis doprowadził do wyrównania. Bramkę wagę trzech punktów zdobył Ivi López. Dzięki tej wygranej drużyna pod batutą Marka Papszuna awansowała na pierwsze miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin przed spotkaniem 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy miały na koncie tyle samo punktów. Trzecią drużyną, która również miała tyle samo oczek był Lech Poznań. Jednak drużyna “Kolejorza” w tym samym dniu, tyle że wcześniej pokonała (3:0) – beniaminka, Górnika Łęczna i wysunęła się na czoło ligowej stawki. Tym samym drużyny Pogoni i Rakowa musiały swoje spotkanie wygrać aby zepchnąć drużynę z Wielkopolski z pierwszego miejsca.

Ta sztuka udała się drużynie Rakowa Częstochowa a świetnie na wydarzenia na boisku zwłaszcza w drugiej połowie zareagował trener częstochowian, Marek Papszun wprowadzając na boisko zawodników, którzy odmienili losy środowego spotkania na Stadionie Miejskim im.Floriana Krygiera w Szczecinie.

W pierwszej części spotkania sporą przewagę na boisku mieli “Portowcy” czego efektem był gol na 1:0 w 25.minucie, kiedy to Vladana Kovacevicia pokonał Reprezentant Polski, Kamil Grosicki.  Do samego końca premierowej odsłony szczecinianie mieli jeszcze pięć bardzo dobrych okazji do podwyższenia rezultatu, ale w szeregach Pogoni raziła skuteczność.

Na taki stan boiskowych wydarzeń w przerwie zareagował trener Rakowa, Marek Papszun i była to “pokerowa zagrywka”. Na murawie pojawili się Ben Lederman (zmienił Szymona Czyża), Wiktor Długosz (zastąpił Fabio Sturgeona) i Vladislavs Gutkovskis, który zmienił Sebastiana Musiolika. I właśnie wychowanek Skonto Ryga wykorzystał idealne podania Milana Rundicia i w 48.minucie pokonał Dante Stipicę!

Zdobyte trafienie na 1:1 dało wiatr w żagle drużynie Rakowa Częstochowa. Częstochowianie w 78.minucie zdobyli drugą bramkę, kiedy to wychowanka NK Dalmatinac Split pięknym strzałem pokonał Ivi López! Dla Hiszpana było to już 17.trafienie w tym sezonie i zawodnik Rakowa pewnie kroczy po Koronę Króla Strzelców, mając dwie bramki przewagi nad zawodnikiem Lecha Poznań, Mikaelem Ishakiem!

Szczecinianie w samej końcówce meczu próbowali odrobić straty, jednak skuteczna gra Rakowa w defensywie sprawiła że to zespół pod batutą Marka Papszuna ze Szczecina do Częstochowy przywiezie trzy, niezwykle cenne punkty. Dzięki tej wygranej częstochowianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Obydwa zespoły mają na swoim koncie 62.punkty.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w niedzielę, 24.kwietnia br. O godzinie 15:00 częstochowianie przed własną publicznością zmierzą się z GKS Górnikiem Łęczna. Łęcznianie z dorobkiem zaledwie 27.punktów plasują się w tabeli na przedostatniej, siedemnastej lokacie. Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

Bilety na ten mecz można nabyć online pod adresem www.bilety.rakow.com a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej oraz kasie biletowej przy Limanowskiego 83.

20.04.2022, g.20:30: Szczecin (Stadion Miejski im.Floriana Krygiera) :

MKS Pogoń Szczecin – RKS Raków Częstochowa 1:2, (1:0),

1:0: Grosicki 25′

1:1: Gutkovskis 48′

1:2: Ivi López 78′

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: M.Żurawski 39′ (faul), Bursztyn 90+2′ (niesportowe zachowanie, rezerwowy bramkarz Pogoni Szczecin) – Czyż 33′ (faul), Sorescu 57′ (faul), Lederman 66′ (faul). Widzów: 9076.

MKS Pogoń Szczecin: 1.Dante Stipica – 23.Benedikt Zech (84′ 9.Piotr Parzyszek), 13.Konstantin Triantafyllopoulos , 33.Mariusz Malec, 97.Luis Mata (60′ 10.Luka Zahović), 21.Jean Carlos Silva, 8.Damian Dąbrowski (kpt) (84′ 19.Kacper Kostorz), 54.Maciej Żurawski (60′ 99.Mateusz Łęgowski), 22.Wahan Wartani Biczachczian (68′ 14.Kamil Drygas), 11.Kamil Grosicki, 18.Michał Kucharczyk. Trener: Kosta Runjaić.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 7.Fran Tudor, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 3.Milan Rundić, 22.Deian Sorescu, 66.Giannis Papanikolau, 55.Szymon Czyż (46′ 8.Ben Lederman), 17.Mateusz Wdowiak (73′ 77.Marcin Cebula), 11.Ivi López (90′ 18.Jakub Arak), 70.Fábio Sturgeon (46′ 71.Wiktor Długosz), 9.Sebastian Musiolik (46′ 21.Vladislavs Gutkovskis). Trener: Marek Papszun.