Z raportówki policjanta. Pieszy potrącony na przejściu dla pieszych


Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj w Częstochowie na ulicy Wolności. Kierujący Audi potrącił na przejściu dla pieszych 59-latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych!

Do zdarzenia doszło 22 grudnia około godziny 12:00 w Częstochowie na ulicy Wolności. Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, że kierujący osobowym Audi, 20-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 59-letniego mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń, pieszy został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci z wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Przypominamy o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.

źródło KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *