Domex Tytan AZS pokonał Resovię

SIATKÓWKA

W ostatnim meczu szóstej kolejki Plus Ligi Domex Tytan AZS Częstochowa zmierzył się z zespołem Asseco Resovia.

Pierwszy set w Hali Polonia lepiej rozpoczęli goście, wygrywając pewnie do 18. W drugiej partii „młode wilki” z Częstochowy obudziły się za sprawą serii dziesięciu serwisów Smilena Mlyakova – ostateczny wynik 25:15. Trzecia odsłona przebiegała podobnie do pierwszej. Goście szybko uzyskali przewagę i utrzymali ją do końca, ponownie zwyciężając do 18. Czwarty set to zacięta walka po obu stronach. Szczególnie emocjonująca była końcówka. Goście prowadzili już 24:21, do tryumfu brakowało im zaledwie punktu. Wówczas na zagrywce pojawił się Mlyakov, który poprowadził częstochowian do wygranej. Ostatecznie czwarta partia zakończyła się wynikiem 28:26. O losach meczu miał zadecydować tie-break, który okazał się bardziej szczęśliwy dla miejscowych. Częstochowianie zwyciężyli w stosunku 3:2 (poszczególne partie: 18:25, 25:15, 18:25, 28:26, 15:11).
Nasi zawodnicy zajmują w tabeli szóste miejsce z siedmioma punktami na koncie, a już w następnej kolejce czeka ich wyjazdowe spotkanie w Kędzierzynie.

W NIŻSZYCH LIGACH

· W miniony weekend Delic-Pol Norwid rozegrał mecz ósmej kolejki drugiej ligi mężczyzn z Rośkiem Syców. Częstochowianie zwyciężyli 3:0, poszczególne partie kończyły się następującymi rozstrzygnięciami: 19:25, 20:25, 20:25. Po tej przekonującej wygranej zespół spod Jasnej Góry zajmuje z dziesięcioma punktami siódme miejsce w tabeli.
· W ostatniej kolejce bardzo dobre mecze rozegrały częstochowskie zespoły kobiece. Zawodniczki SPS-u Częstochowa na własnym boisku pokonały 3:1 (25:13, 20:25, 25:17, 25:10) MCKiS Jaworzno, dzięki czemu mają dziewięć punktów na koncie. Reprezentantki Domexu Częstochowianki także zwyciężyły na trudnym terenie w Sosnowcu z tamtejszym Płomieniem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 (21:25, 27:25, 25:18, 16:25, 15:11) na korzyść naszej drużyny. Domex z jedenastoma „oczkami” zajmuje szóste miejsce w tabeli.