Pomóżmy chodzić 5-letniej Zosi Biecek z Częstochowy. Na operację potrzeba ponad milion złotych


Zosia urodziła się z bardzo rzadką wadą kostną (zdarza się raz na ćwierć miliona). Dzięki długotrwałemu leczeniu w Paley Institute w USA Zosia mogła dotychczas chodzić i rozwijać się tak jak jej rówieśnicy. Dziś dziewczynka bardzo urosła. Przez jej wadę kości w stopach nóżki nie rozwijają się tak, jak powinny.

 W jednej nóżce piszczel wypycha stopę na bok. W drugiej stopa “ucieka” na bok i do tyłu, układając się w „łódkę”. Pogłębia się też różnica w długości nóżek, co niestety grozi nawet deformacją całego ciała Zosi w przyszłości. Dlatego konieczna jest pilnie kolejna operacja – trzeba zrobić korektę stóp i wydłużyć obie nóżki. Będzie ona o wiele bardziej skomplikowana niż poprzednia. Bez niej skutki będą nieodwracalne – wada postępuje z każdym dniem! Leczenie w USA będzie trwało 6-8 miesięcy, potem 4 miesiące intensywnej rehabilitacji, aby nauczyć Zosie ponownie chodzić.
Determinacji oraz siły Zosi i jej rodzicom nie brakuje. Jedyna przeszkoda, która stanęła na ich drodze to koszt operacji 😔‼️ Ponad 1 mln zł ‼️
– Każdą pomoc, każdy gest jest na wagę złota 🙏 Każdą przyjmiemy z ogromną wdzięcznością ❤ Póki co zbiórka idzie bardzo źle, pomagających jest niewielu, a czas ucieka. Stąd potrzebujemy pomocy w nagłośnieniu zbiórki 🙏 – piszą rodzice Zosi.
Więcej informacji o Zosi:
2. Strona internetowa zrobiona przez jej tatę 🙂 https://www.zosiabiecek.pl/
Kontakt do Kariny, mamy Zosi mama@zosiabiecek.pl, +48 694 801 523
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *