“Słoniki” z Niecieczy pokonały Skrę Częstochowa

Niedzielne spotkanie (7 sierpnia br.) pomiędzy Skrą Częstochową, a KS Bruk- Betem Termaliką Niecieczą w ramach 4.kolejki Fortuny I-ligi było okazją dla obu zespołów do przełamania się, bowiem obie drużyny przegrały swoje mecze w poprzedniej kolejce. Podopieczni trenera Jakuba Dziółki przegrali w Łodzi 1:2 z ŁKS-em Łódź, a goście ulegli niespodziewanie na własnym boisku GKS-owi Tychy 0:2.

Lepiej w mecz weszli zawodnicy Radoslava Latala, którzy już w 13.  minucie przeprowadzili pierwszą akcję, a po strzale Andrija Domrbovskiego piłka odbiła się od obrońców i wyleciała poza linię końcową. W ten sposób piłkarze z Niecieczy wywalczyli pierwszy rzut rożny. Stały fragment gry wykonywany z narożnika boiska nie przyniósł świeżemu spadkowiczowi z ekstraklasy.

Dwie minuty później Wiktor Biedrzycki po pięknym strzale głową wyprowadził na prowadzenie Termalicę. Broniący  w bramce częstochowian Jakub Bursztyn nie miał szans na obronę. Drużyna z Małopolski w 18. minucie stworzyła następną sytuację bramkową, ale Bursztyn pewnie złapał strzał głową.

W 30. minucie częstochowianie zagrozili po raz pierwszy bramce gości, bo strzał z dystansu oddał środkowy obrońca Szymon Michalski, lecz Tomasz Loska nie miał żadnych problemów z obroną. Przez ostatni kwadrans pierwszej połowy obie ekipy nie wypracowały sobie szansy na strzelenie gola.

Po przerwie, a konkretnie w 49. minucie Adam Radwański próbował z dystansu pokonać Bursztyna, lecz siła strzału była słaba i bramkarz gospodarzy pewnie złapał „futbolówkę”. Chwilę wcześniej żółtą kartką został ukarany Szymon Szymański.  Dwie minuty później gospodarze mogli wyrównać, bo strzał Daniela Hilbrychta świetnie obronił Loska.

W 53. minucie czeski napastnik Tomas Poznar próbował zaskoczyć Bursztyna, ale bramkarz Skry obronił próbę Czecha. W 61. minucie trener gospodarzy dokonał pierwszej zmiany. Za Hilbrychta wszedł napastnik Kacper Ropski.  Goście nadal przeważali, bowiem w 64. minucie Poznar przegrał sytuację sam na sam z gorzowskim bramkarzem, a 120 sekund później Bursztyna pokonał z 20. metra  Kacper Karasek.

Były zawodnik Pogoni Szczecin nie miał szans na wyjęcie piłki. Nie minęło nawet 120 sekund, a Tomas Poznar miał kolejną sytuację na zdobycie gola, lecz piłka powędrowała nad bramką Skry. W 73. minucie Jakub Dziólka zdecydował się na potrójną zmianę. Jakub Sangowski wszedł za Filipa Kozłowskiego, Łukasz Winiarczyk (lewy obrońca) zmienił Kamila Lukoszka. Nastąpiła też zmiana w drugiej linii, bo za Bartłomieja Babiarza wszedł Kacper Lukasiak. Minutę później Latal także decyduje się na zmianę, bo obrońcę Andreja Kadlca zmienił znany częstochowskim kibicom pomocnik Daniel Pietraszkiewicz. W sezonie 2020/2021 zawodnik ten był zawodnikiem Skry.

W 79. minucie czeski trener zdejmuje z murawy Dombrovskiego. Zmiennikiem Ukraińca był Michał Hubinek. Chwilę później zmieniony został strzelec drugiej bramki Karasek. Zmienił go Marcel Błachewicz. W 87. minucie były 47-krotny reprezentant Czech dokonuje ostatniej korekty w składzie. Muris Mesanovic zastąpił Radwańskiego.  Po tych zmianach Pietraszkiewicz mógł wpisać się na listę strzelców, ale Bursztyn obronił strzał.

Sędzia doliczył na koniec 4 minuty, lecz zarówno jedni i drudzy nie stworzyli żadnego zagrożenia dla rywali. Termalica wygrywa 2:0 i po czterech kolejkach ma 7 punków. Natomiast Skra przegrywa drugi raz z rzędu. Goście po tej wygranej awansowali na siódmą pozycję w lidze, a podopieczni Jakub Dziółki z czterema punktami plasują się na 13.miejscu i bilansem bramkowym 3:4.

Kolejnym rywalem częstochowian będzie TS Podbeskidzie Bielsko- BiałaRywalizacja odbędzie się w środę 10. sierpnia br. na Stadionie Miejskim w Bielsku – Białej przy ulicy Rychlińskiego 21. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00. Spotkanie będzie do obejrzenia na portalu internetowym www. bet. pl i na platformie Polsat Box Go. Graczem bielszczan od sezonu 2021/2022 jest Daniel Mikołajewski, który spędził dwa sezony w Rakowie.

KS Skra Częstochowa: Jakub Bursztyn- Adam Mesjasz, Beniamin Czajka, Szymon Michalski, Bartłomiej Babiarz (73’ Kacper Lesiak), Damian Hilbrycht (61’ Kacper Ropski), Przemysław Sajdak, Rafał Brusiło, Szymon Szymański, Filip Kozłowski, (73’Jakub Sagnowski) Kamil Lukoszek (73’ Łukasz Winiarczyk). Trener: Jakub Dziółka.

KS Bruk- Bet Termalica Nieciecza:Tomasz Loska- Andrej Kadlec (’74 Daniel Pietraszkiewicz), Marcin Grabowski, Nemanja Tekijaski, Andriy Dombrowski (79’ Michał Hubinek), Adam Radwański (87’ Muris Mesanovic), Maciej Ambrosiewicz, Taras Zaviyski, Wiktor Biedrzycki, Kacper Karasek (80’ Marcel Błachewicz), Tomas Poznar. Trener: Radoslav Latal.

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)

Autor: Dawid Gątkowski.