Edukacyjny piknik


Pierwszy Piknik Rodzinny odbył się na Wysokiej Lelowskiej dnia 3 czerwca. W trakcie odbyła się prelekcja dla mieszkańców o sposobach przeciwdziałania zjawiskom, takim jak: przemoc domowa, przestępstwa na szkodę małoletnich, cyberprzestępczość, oszustwa i lichwa oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym opowiadali przedstawiciele służb mundurowych.

 

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o przepyszne ciasta i aromatyczny żurek. Na gości czekał również smalczyk, grillowanie należało do strażaków, a czas umilała muzyka i śpiewy pań z KGW. Na pikniku nie brakowało przyśpiewek oraz tańców. Dla dzieci dodatkową atrakcją była wata cukrowa, popcorn, zamek dmuchany oraz balony oraz poczęstunek.

Organizatorem festynu była Gmina Żarki oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wysokiej Lelowskiej, w prace przy organizacji zaangażowali się także przedstawiciele OSP Wysoka Lelowska. Piknik zorganizowano dzięki środkom pozyskanym ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *