Żużel w pigułce


* Z dniem 31. stycznia zakończył się tzw. okres transferowy. Obecnie żużlowcy przynależność klubową mogą zmieniać tylko na zasadzie wypożyczeń. Trener Włókniarza Jan Krzystyniak będzie miał w sezonie 2006 do dyspozycji następujących zawodników: seniorzy – Ryan Sullivan (Australia), Greg Hancock (USA), Lee Richardson (Wielka Brytania), Peter Ljung (Szwecja), Matej Zagar (Słowenia), Sebastian Ułamek, Sławomir Drabik, Kamil Łyko, juniorzy – Christian Hefenbrock (Niemcy), Mateusz Szczepaniak, Marcin Piekarski, Sebastian Pydzik, Mateusz Kowalczyk, Damian Romańczuk, Borys Miturski.

* Do dnia 31. marca na stadionie przy ul. Olsztyńskiej musi znaleźć się minimum 3 tys. miejsc siedzących oraz oświetlenie. To tylko jeden z wymogów, jakie nałożyła na klub GKSŻ, by mógł on wystartować w rozgrywkach nadchodzącego sezonu. A jak przebiega remont obiektu? Według Grzegorza Cierpiała z wydziału inwestycji częstochowskiego Urzędu Miejskiego termin oddania stadionu na pewno zostanie dotrzymany. Budowa trybun przebiega zgodnie z planem, w montażu oświetlenia również nie ma opóźnień. Obecnie firmy pracują na dwie zmiany, ale niewykluczone, że gdy tylko warunki się poprawią i uruchomione zostanie oświetlenie, wówczas wprowadzona zostanie trzecia.
* Polski Związek Motorowy “założył knebel” żużlowcom – wprowadził bowiem przepis brzmiący następująco: “…za wypowiedzi w mediach oraz środkach masowego przekazu lub działania mogące poniżyć w opinii publicznej (…) członków władz PZM, GKSŻ i sędziów, włączając w to podważanie decyzji i kompetencji sędziów, grozi kara pieniężna od 5 tys. do 10 tys. zł”. Powyższą informacje pozostawiamy bez komentarza.
* W rozegranej w sobotę (11.02) w Toruniu III edycji lodowych indywidualnych mistrzostw tego miasta z kompletem punktów zwyciężył reprezentant Włókniarza – Sławomir Drabik, jednak, jako że startował on w zawodach gościnnie tytuł przypadł najwyżej sklasyfikowanemu zawodnikowi rodem z miasta Kopernika – Jackowi Krzyżaniakowi.
* Inauguracyjny mecz ligowy Złomrex Włókniarza Częstochowa w sezonie 2006, który odbędzie się 9 kwietnia na stadionie Marmy Rzeszów, znalazł największe uznanie w oczach kierownictwa stacji Polsat Sport wśród spotkań pierwszej kolejki i został tym samym wybrany do wyemitowania “na żywo”.
Zebrał

PAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *