PIŁKA NOŻNA W REGINIE

* Komplet wyników ósmej kolejki klasy okręgowej: Pogoń Kamyk – Znicz Kłobuck 2:3, Warta Mstów – Polonia Poraj 1:0, Płomień Kuźnica Marianowa – Jedność Boronów 1:2, Liswarta Popów – MLKS Woźniki 2:3, Jura Niegowa – Unia Kalety 0:2, Lot Konopiska – Warta Kamieńskie Młyny 2:0, Olimpia Truskolasy – Pająk Wąsosz 1:1, Unia Rędziny – Pilica Koniecpol 7:1. Liderem okręgówki pozostaje Olimpia Truskolasy.

* Częstochowski Raków wygrał po raz piaty z rzędu, a siódmy w tym sezonie. Tym razem pozostający bez porażki w lidze częstochowski zespół pokonał Unię Żary. Mecz nie należał do łatwych. Podopieczni Roberta Olbińskiego, jeszcze przed przerwą, w 18. minucie, zdołali wyrównać, a nawet zdobyć bramkę dającą im prowadzenie. Po zmianie stron wynik na 3:1 podwyższyli przyjezdni. Gdy wydawać się mogło, że mogą oni kontrolować sytuację na boisku padła bramka dla Unii. Wynik spotkania na 4:2 ustalił w 90. minucie gry Miłosz Bielecki, który w tym pojedynku aż trzykrotnie celnie trafiał do bramki rywala. Na listę strzelców wpisał się również Damian Sołtysik. Raków po dziewięciu kolejkach zajmuje pierwszą pozycję w tabeli, utrzymując sześciopunktową przewagę nad wiceliderem.
* ISD UKS Gol pod wodzą nowego trenera – Zbigniewa Ormańczyka, wreszcie zrehabilitował się po dwóch porażkach w lidze. Przypomnijmy, że w pojedynkach z Unią Racibórz i Medykiem Konin częstochowianki przegrały – odpowiednio – 1:3 i 1:7. Wicemistrzynie Polski skoncentrowane przystępowały do kolejnej potyczki ligowej z Czarnymi Sosnowiec. Debiut nowego trenera przyniósł sukces. Dziewczęta z Częstochowy wygrały aż 11:0. Bramki dla UKS-u zdobywały: Gibek 2, Otrębska 4, Golasowska, Stobba 2, Jędrak 2. Po trzech kolejkach drużyna z Częstochowy zajmuje w tabeli szóstą pozycję, tracąc do prowadzącej dwójki 3 oczka.
* Aż cztery porażki i tylko dwa zwycięstwa zanotowały drużyny z naszego regionu w ramach dziewiątej kolejki IV ligi. Derby Częstochowy, mecz Włodar – Victoria zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Victorii(1:0). Wyższość rywala uznać musiały: Zieloni Żarki (0:2 z tyskim GKS-em), Sparta Lubliniec (0:3 ze Slavią Ruda Śl.) i MKS Myszków (0:2 ze źródłem Kromołów). Oprócz Victorii ze zwycięstwa cieszył się tylko Orzeł Babienica (6:0 z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza. Włodar po porażce spadł na drugą pozycję w tabeli. Czwarty jest Orzeł, siódma – Victoria, dziesiąty – Zieloni. Oczko niżej uplasował się MKS. Sparta wciąż znajduje się na ostatnim, szesnastym miejscu.