Powiat częstochowski przekazał dary dzieciom na Kresach Wschodnich


W tym roku powiat częstochowski po raz kolejny włączył się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Patriotyczne Kresy w Częstochowie, w ramach której przekazane zostaną polskim dzieciom na Kresach Wschodnich – słodycze, maskotki i artykuły szkolne.

Podarunki dla dzieci zgromadzone zostały poprzez zbiórkę, w którą aktywnie włączył się powiat częstochowski, wraz z Zespołem Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku, Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej, Zespołem szkół w Koniecpolu oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. J. Brzechwy w Bogumiłku. Przekazane zostały również paczki, skompletowane dzięki ofiarności pracowników Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Dary w imieniu powiatu przekazał Adam Morzyk, członek zarządu powiatu częstochowskiego wraz z Anną Dziewior – zastępcą Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego.

– To  bardzo potrzebna inicjatywa, która nie tylko daje radość dzieciom dzięki otrzymanym prezentom, ale przede wszystkim pokazuje polskim rodzinom na kresach, że tu, w Polsce, pamiętamy o nich. Ważne jest także to, że angażując w tę akcję młodzież, już dziś budujemy w nich poczucie potrzeby pomagania i solidarności z rodakami na kresach – komentuje obecny w trakcie przekazania darów członek zarządu powiatu częstochowskiego Adam Morzyk.

źródło: Starostwo Powiatowe w Częstochowie

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *