GRATULUJEMY! CZĘSTOCHOWIANIN WŚRÓD MISTRZÓW ŚWIATA

Reprezentacja Polski zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Argentynie, siatkarskich mistrzostw świata kadetów. Do sukcesu przyczynił się częstochowianin Dawid Woch.

Dawid Woch rozpoczynał swoją karierę, jako zawodnik klubu sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa. Obecnie uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Tylko w tym roku na jego koncie pojawiły się takie osiągnięcia, jak: złoty medal Mistrzostw Europy, czy złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. W minioną niedzielę do swoich sportowych trofeów dołożył kolejne: złoty medal Mistrzostw Świata Kadetów.

Polacy przyjechali do Argentyny jako faworyci. Po zwycięstwach we wszystkich meczach grupowych awansowali do ćwierćfinału, w którym pokonali Chiny 3:0. W półfinale z Iranem wygrali 3:1, a finał z gospodarzami zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych w tie-breaku. Grający na pozycji środkowego Dawid Woch, w każdym swoim meczu zdobywa średnio 10 punktów. Podczas finału mistrzostw w Argentynie wywalczył ich aż 16.