PIŁKA NOŻNA. Pechowa porażka w Głogowie

Piłkarze lidera drugiej ligi częstochowskiego Rakowa zakończyli w minioną sobotę pierwsze podczas przerwy zimowej zgrupowanie przed rundą wiosenną. Rakowianie formę szlifowali w Wałbrzychu, a w drodze powrotnej do Częstochowy rozegrali mecz towarzyski z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Spotkanie zakończyło się porażką 0:1 po niefortunnej interwencji Kamila Wojtyry w 40.minucie.

Dla drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna sparing z głogowianami był drugim rozegranym podczas zimowych przygotowań. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu kontrolnym Raków pokonał w Myślenicach występującą w Lotto Ekstraklasie- krakowską Wisłę, 2:0 po golach Tomasza Płonki oraz Rafała Figla.
W sobotnim meczu z Chrobrym Głogów z powodu infekcji grypowych nie wystąpili Piotr Malinowski oraz Łukasz Siedlik a także kontuzjowany Przemysław Mizgała.
Premierowa odsłona spotkania z Chrobrym była niezbyt ciekawa. Na boisku niewiele się działo i sytuacji podbramkowych było jak „na lekarstwo”. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się bezbramkowym remisem- to akcję przeprowadzili gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawej strony Karola Danielaka i pechowej interwencji Kamila Wojtyry, piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Mateusza Lisa.
W drugiej części gry przygniatającą przewagę na boisku posiadał Raków, kiedy to stworzył sobie kilkanaście dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Jednak w końcowych momentach zabrakło zarówno skuteczności jak i tej przysłowiowej kropki nad „i”. Niewykluczone więc, że już w sezonie 2017/2018 częstochowianie z drużyną Chrobrego Głogów będą rywalizować o pierwszoligowe punkty, bowiem Raków bardzo pewnie zmierza na zaplecze Lotto Ekstraklasy.
Tym samym podopieczni Marka Papszuna ponieśli pierwszą w tym roku porażkę. Kolejne spotkanie towarzyskie Raków rozegra w sobotę, 4 lutego br. Rywalem częstochowian będzie KS ROW 1964 Rybnik i ten mecz zostanie rozegrany w Rybniku- Kamieniu na bocznym boisku Hotelu „Olimpia” przy ulicy Hotelowej 12. Godzina rozpoczęcia tego spotkania nie jest jeszcze znana.
28.01.2017, g.12:10 MZKS Chrobry Głogów – RKS Raków Częstochowa 1:0, (1:0), (grano 2×40 minut); Bramka: 1:0: Wojtyra 40’ (s)
Przemysław Pindor

MZKS Chrobry Głogów: Sławomir Janicki (41’ Anatoli Gospodinow) – Michał Ilków-Gołąb (65’ Karol Danielak), Michał Michalec (50’ Mateusz Wieteska), Mateusz Wieteska (30’ Seweryn Michalski), Ariel Wawszczyk (50’ Karol Hodowany), Bartosz Machaj (41’ Łukasz Szczepaniak), Marcel Gąsior (41’ Maciej Kona), zawodnik testowany 1 (50’ Michał Borecki), Sebastian Bonecki (65’ Paweł Wojciechowski), Karol Danielak (41’ Serhij Napołow), Paweł Wojciechowski (41’ Konrad Kaczmarek).
Trener: Ireneusz Mamrot.
RKS Raków Częstochowa: Mateusz Lis (41’ Kamil Czapla) – Adam Mesjasz, Łukasz Sołowiej, Łukasz Góra (41’ Tomá? Petrá?ek), Tomasz Margol (41’ Łukasz Kmieć), Luká? ?uri?ka (41’ Rafał Figiel), Kamil Wojtyra (41’ Peter Mazan), Grzegorz Sośniak (41’ Przemysław Oziębała), Adam Czerkas (41’ Karol Żmijewski), Filip Kowalczyk (41’ Tomasz Wróbel), Konrad Zaradny (41’ Tomasz Płonka).
Trener: Marek Papszun