Kolejne twarze przyszłości Częstochowy


Na stronie miejskiego projektu na 800-lecie pisanych dziejów Częstochowy możemy obejrzeć wizytówki kolejnych młodych osób, które już wyróżniły się działalnością na rzecz miasta i mają ogromne szanse robić to także w następnych latach.

 

Tym razem w ósemce znaleźli się chirurg Dariusz Pawełczak, malarka Emilia Dudziec, architekt Jakub Cieślik, plakacistka Joanna Ambroz, kontrabasista Maksymilian Mucha, wykładowczyni akademicka Monika Czerw, piłkarz Piotr Malinowski oraz modelka Zofia Wróbel. Więcej o wybranej ósemce dowiemy się na stronie http://twarze.czestochowa.pl/

W sumie na projekt „Twarze Przyszłości” złożą się sylwetki osób między 20 a 40 rokiem życia – twórców, sportowców, społeczników czy animatorów kultury. Większość urodziła się w Częstochowie; inni przyjechali i osiedlili się tutaj; jeszcze inni wyjechali, lecz czują się z miastem silnie związani i promują je daleko poza jego granicami.

Do sukcesywnie wybieranych przez kapitułę projektu 80 postaci dołączy 8 tych, które zaproponują same częstochowianki i częstochowianie. Można to robić poprzez stronę http://twarze.czestochowa.pl/ Pełne grono liczyć więc będzie 88 osób – liczba ta ma symbolicznie przypominać o jubileuszu ośmiu stuleci, które upłynęły od pierwszej pisanej wzmianki o Częstochowie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *