Strażnicy miejscy na segwayach podczas szczytu pielgrzymkowego


Nikogo w Częstochowie nie powinien dziwić widok strażników miejskich na segwayach. Podczas szczytu pielgrzymkowego częstochowscy strażnicy miejscy będą patrolować centrum i okolice Jasnej Góry na segwayach, które bezpłatnie wypożyczyła częstochowska firma VELEX.

Zbliża się szczyt pielgrzymkowy. Jak co roku częstochowska Straż Miejska w aktywny sposób dba o zachowanie spokoju i porządku publicznego podczas sierpniowego szczytu pielgrzymkowego na Jasną Górę. Częstochowscy strażnicy miejscy w okresie sierpniowego szczytu pielgrzymkowego patrolują ulice Częstochowy głównie na szlakach pielgrzymek i dbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Strażnicy miejscy służą też gościom naszego miasta wszelkimi radami, wskazówkami i praktycznymi informacjami. Patrole Straży Miejskiej można spotkać na trasach wejść pielgrzymek, w okolicach dworców PKP i PKS, a także w ścisłym centrum Częstochowy i w okolicach Jasnej Góry.
Podczas zbliżającego się szczytu pielgrzymkowego częstochowscy strażnicy miejscy będą patrolować ulice na popularnych segwayach. Dwa dwukołowe samopoziomujące się pojazdy elektryczne VELEX OFF-ROAD X2V3 zostały bezpłatnie wypożyczone Straży Miejskiej przez częstochowską firmę VELEX.
Każdy z dwóch pojazdów może osiągnąć prędkość do 18 kilometrów na godzinę. Na pełnym ładowaniu mogą pokonać dystans 37 kilometrów.
Strażniczki i strażnicy miejscy przeszli szkolenie teoretyczne i praktyczne. Od piątku funkcjonariuszy Straży Miejskiej będzie można spotkać na segwayach podczas patrolowania częstochowskich ulic. Dlatego mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy nie powinni być zaskoczeni widząc mundurowych na segwayach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *